To czteroczęściowy dramat, który oburzył naród, wywołał rządowe śledztwo i był świadkiem wkroczenia brytyjskiego premiera, by zmienić prawo.
A chodzi o… pocztę.
Pan Bates kontra Poczta brzmi równie interesująco, jak oglądanie schnącej farby, ale zaufaj nam: ten dramat opowiada głęboko poruszającą, wywołującą wściekłość historię, która wciągnie Cię od samego początku.
Jest prawdopodobne, że jeśli jesteś widzem w Australii, ta historia do ciebie nie przemawia – naprawdę zwróciłeś na nią uwagę tylko mimochodem – ale od ponad 15 lat jest to ważna wiadomość w Wielkiej Brytanii.
W ciągu 20 lat setki niewinnych naczelników poczty i listonoszy (osoby prowadzące urzędy pocztowe w całej Wielkiej Brytanii) zostały niesłusznie oskarżone o kradzież, oszustwo i fałszywe księgowanie spowodowane awarią komputera, której Urząd Pocztowy odmówił zidentyfikowania.
Oskarżono ponad 700 osób, a wiele z nich straciło pracę, domy i środki do życia. Szkoda, że czterech z nich popełniło samobójstwo z powodu rozpaczy z powodu niesprawiedliwości, jaka się wydarzyła.
Poczta Brytyjska, od dawna ceniona instytucja krajowa, nieustannie ściga te osoby za pośrednictwem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. To szokujące widzieć to wszystko.
Dopiero kiedy ukazał się ten czteroczęściowy film, który humanizował historie jego uczestników – i uwydatnił wysiłki w dążeniu do sprawiedliwości przez niezwykłego człowieka, Alana Batesa (w tej roli gwiazda Harry’ego Pottera, Toby’ego Jonesa, na zdjęciu) – w tym właśnie tkwi ogrom tego skandalu naprawdę trafiło w sedno.
Oto jak mocna jest ta seria.
Historię pięknie poprowadziła była dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych Gwyneth Hughes, a występy były bez zarzutu. Znalezienie przyczyny efektu nie jest trudne, jest trudne.
Dobry dramat, jeśli jest dobrze nakręcony, ma moc poruszania ludzi, wprowadzania zmian i dawania głosu tym, którzy nie mają głosu. To wszystko.
Przygotuj się na złość. Zachęcam do sprawdzenia.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”
More Stories
Polski Instytut Sztuki Filmowej powołuje nowego prezesa po dymisji Radosława Śmijewskiego
Joanna Lisowska – droga do sławy na polskiej scenie
Ogłoszono tytuły Dni Polskich na rok 2024