Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska producentka Beata Rzynicek opowiada o „Innych Ludziach”

Polska producentka Beata Rzynicek opowiada o „Innych Ludziach”

Film na podstawie warszawskiego Rap Romana trafia do polskich kin w marcu, a jego producent nazywa go „nowym” i „niegrzecznym”.

Jacek Baler zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Polsce 2021 za „Inni ludzie”, adaptację rumuńskiej piosenki rapowej Aleksandry Terpińskiej Doroty Masłowskiej z Wydawnictwa Literackiego w Polsce. Zdjęcie: Madants

Autor: Porter Anderson, redaktor naczelny | Umieść tweeta

Również w naszych książkach do wersji ekranowej
Oferty filmowe dla agentów literackich i zarządców praw
Diogenes Verlag: Patricia Highsmith, New Film and Television – via Zurych

Gratuluję odwagi

Ton fotografuje inni ludzie (Ini Ludzi) wyprodukowano przez Madants Do dystrybucji przez Warner Bros. Rozrywka Polska. Otwarcie planowane jest na 18 marca w Warszawie.

Książka zatytułowana „Roman Rap” została napisana przez Dorotę Masovską i została wydana z audio i tekstem przez Wydawnictwo Literackie w Krakowie w 2018 roku.

Przywołując książkę z książki, ukończoną w 2021 roku, kiedy natychmiast pojawiły się problemy z datą premiery z powodu pandemii COVID-19, została wyprodukowana z Madants Beatą Rzezniczek. Żartowała, że ​​film był „prawie tak stary jak moja córka”.

Mówiąc o pracy, Rzenicek odnosi się do oryginalnej książki jako „bardziej jak potok myśli, wrażeń i zamieszania niż linia narracyjna”. Jest to idealne lub onieśmielające adaptację ekranu, w zależności od twojego twórczego nerwu.

Agentka literacka Monica Regulska in Syndykat Autorów (Cech Autorów) Agencja Literacka i Scenariuszowa w Warszawie zauważa, że ​​Masłowska, jedno z największych polskich nazwisk we współczesnej literaturze polskiej, ma dla niej angielskie tłumaczenie Benjamina Paloffa. Kochanie, zabiłeś koty Z Deep Philum.

jej pierwsza powieść, Królewna Śnieżka i Rosyjska CzerwieńWydane przez Shanghai University Press w Chinach. W Berlinie Rohrt opublikuje tłumaczenie Olafa Koyle na język niemiecki inni ludzie Jak Andre Lot. Książki z Polski nazwały Masłowską „nieustępliwą komentatorką życia społecznego”.

„Pokonaj Labirynt”

Znajduje się we współczesnej Warszawie, inni ludzie Zakręć się wokół Kamila i Yuny. „To znudzona i beznadziejna żona, żyjąca w luksusie. Ma 32 lata i nadal mieszka z mamą w bloku, podczas gdy oferuje wizje swojej hiphopowej kariery i zdobywania przypadkowych prac.

Zdjęcie: Madants/Warner Bros. Rozrywka Polska

Ich związek wydaje się bez znaczenia. Jednak dzięki tej relacji zobaczą swoje życiowe wybory i otaczających ich ludzi w innym świetle.”

READ  Cięcia w Viaplay mogą być początkiem trudnych czasów dla sprzedaży praw do mediów sportowych

Warner’s Distribution Material nazywa ją „historią ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w momencie rozstania, dożywotnich pożyczek, diet, taniego wina i ciągłego szumu w mediach społecznościowych. Ludzie biją w labiryncie ulic i zaułków Warszawy, bijące w rytm rapowej muzyki.W życiu codziennym bohaterom towarzyszy bacznie obserwowany narrator” grany przez Sebastiana Fabiańskiego. W obsadzie znaleźli się także Jacek Beller, Magdalena Kulinak, Sonia Bohosevich, Marek Kalita i Peta Cauca.

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Mazowieckie i Warszawskie Fundusze Filmowe wsparły rozwój filmu, którego scenariusz napisała Beata Rzynicek i Claudia Omega-Rostorowska z Madants (czytaj: „Szalone mrówki”) i wyreżyserowała Aleksandra Tirbiska. TurbinaZa pracę nad filmem Ska zdobył dwie Nagrody Polskiego Paszportu Polityka i Gdyńskie Nagrody Filmowe. Link do książki ukaże się już niedługo, a serial chwalony jest za trudny do zbalansowania akt pokazania „perwersyjnego sposobu mówienia o wzajemnej nienawiści… i przyciąganiu przez Małowską”.

Częścią tego, co zwraca uwagę na film, jest jego wczesny zestaw hołdowy.

Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych we wrześniu 2021 roku pokaz wygrał m.in.:

  • Nagroda Onetsa jako „Festiwalowe Odkrycie”
  • Terpiń Najlepszy debiut reżyserski wyróżniony w filmie fabularnymrozsiany
  • Nagroda Studio & Local Cinema Network dla najlepszego filmu
  • Nagroda dla najlepszego aktora dla Jacka Buellera

Ponadto zarówno producenci, jak i reżyser spektaklu wzięli udział w nominacji do Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu. Magdalena Chuanska otrzymała nagrodę za najlepszy montaż.

Film można było zobaczyć także w listopadzie na festiwalu filmowym Black Nights w Tallinie.

Beata Rzezniczek: Szalona i poetycka historia miłosna

Beata Rzynicek. Zdjęcie: Madants

W rozmowie z producentką Madants Beatą Rzynicek zaczynamy od pytania, co ją i koproducentkę Claudię Omega-Rostorovską – i ich reżyserkę Aleksandrę Tirbiską – przyciągnęło do książki Masłowskiej.

Beata Rzynicek: Właściwie wszystko zaczęło się od Doroty, która poznała Aleksandrę na festiwalu filmowym. Zakochali się w sobie i po chwili Dorota skontaktowała się z Aleksandrą w sprawie jej projektu (który wtedy nadchodził). inni ludzie.

Aleksandra Terbisca

Początkowo Alexandra odrzuciła pomysł adaptacji książki na film. To było fascynujące i mocne dzieło, ale pisarstwo Doroty jest bardzo wyjątkowe – bardziej jak przepływ pomysłów, wrażeń i ekscytacji niż opowieść narracyjna.

READ  Maszerował z defiladą i wojskiem polskim

Ale potem, kiedy Alexandra pomagała Dorocie stworzyć zwiastun książki do polskiego wydania, zaczęła szukać sposobu na opowiedzenie tej szalonej, poetyckiej historii i przetłumaczenie jej na obrazy. Wtedy weszliśmy jako firma produkcyjna.

Już wcześniej współpracowałam z Alexandrą przy jej filmach krótkometrażowych, a moja partnerka biznesowa Claudia Smeja-Rostorowska ma doświadczenie we współpracy z Warner Bros. Poland. Okazali nam duże zaufanie do filmu i od początku w niego wierzyli. inni ludzie Nie podoba się to publiczności, ale czuliśmy, że dotyka wielu społecznych i aktualnych kwestii, z którymi publiczność może sobie poradzić. Ponieważ dialogi są prawie kompletne, inni ludzie Zupełnie inny, nowy, szczery i oryginalny.”

Punkty widzenia publikacji: Czy potrafisz wskazać największe wyzwanie w tworzeniu filmu tego gatunku?

Beata Rzynicek: Na każdym etapie produkcji stawialiśmy czoła wyzwaniom.

Ponieważ dialogi są prawie całkowicie skończone, piosenka „The Other People” jest zupełnie inna, nowoczesna, szczera i oryginalna.Beata Rzynicek, Madants

To bardzo ambitne przedsięwzięcie i jak powiedziałem, nikt wcześniej czegoś takiego nie zrobił. Nie było gotowych modeli i często uczyliśmy się na własnych błędach.

Oczywiście powstały musicale, ale nasz film nie do końca mieści się w tej kategorii. Rapowa muzyka i rytmy to organiczna tkanka filmu, w którym poruszają się nasi bohaterowie, ale daleko nam do klasyki gatunku.

Kwestie muzyczne i technologiczne były z pewnością jednym z największych wyzwań, ale są też zagrożeniami. Na szczęście festiwalowe premiery przyniosły nam świetne recenzje i nagrody. Mój ulubiony komentarz od publiczności, który słyszałem wiele razy brzmiał: „Gratulacje za odwagę”.

Punkty widzenia publikacji: Mówiąc o nagrodach i uznaniu podczas wczesnych występów na festiwalu, czy uważasz, że sukces, który widzisz, ma coś wspólnego z pisaniem i reżyserowaniem tej adaptacji przez Alexandrę Terpiscę? Wydaje się, że to powinno go do niej zbliżyć, czyniąc go w jakiś sposób „ją”.

Beata Rzynicek: Pisanie i reżyserowanie przez Aleksandrę było naturalne. Alexandra, choć uważa się przede wszystkim za reżyserkę, dużo myśli też o strukturze tekstu – co było kluczowe w przypadku redagowania tej książki.

READ  Japoński film „Yoko” zdobywa pierwszą nagrodę na Festiwalu Filmowym w Szanghaju

inni ludzie Jest także kinem komponowanym. To Masłowska, ale została przefiltrowana przez Aleksandrę. Ciekawe, że ta sama książka była właściwie trzykrotnie modyfikowana przez różnych reżyserów i ciekawe, jak różne są te interpretacje.

Punkty widzenia publikacji: Jak trudno jest znaleźć odpowiednią książkę do adaptacji filmowej lub telewizyjnej? Czy Ty i zespół Madants znajdujecie to, czego szukacie w dzisiejszej produkcji literackiej z branży wydawniczej?

Beata Rzynicek: Głównie interesuje nas kino autorskie, ale wciąż szukamy inspiracji w czytaniu książek.

Ostatnio coraz bardziej interesuje nas literatura realistyczna. To niesamowite, jak historie oparte na faktach przekraczają rzeczywistość i stają się bardziej fantastyczne niż fikcja. To jednocześnie przerażające i cudowne.

W tej chwili dzieje się tak wiele, że nie sposób oderwać od tego wzroku.

Produkcja nakręcona przez grupę „People People”. Obraz Madante

Inne koprodukcje filmowe to m.in. Alcatraz Films, Moderator Inwestycje, Film Produkcja i Warner Bros. Polska, Mazowiecki Warszawski Fundusz Filmowy, Plan Abstrakcji, Canal + Polska, Aneta Graff-Dąbrowska.


Więcej z perspektywy wydawniczej na temat adaptacji książek dla filmu i telewizji można znaleźć tutaj i tutaj. Więcej o prawach i licencjach tutaj, ao polskim rynku książki i scenie wydawniczej tutaj.

Więcej od nas o pandemii COVID-19 i jej wpływie na międzynarodowe wydawnictwa książkowe tutaj.

O autorze

Porter Anderson

Facebook Świergot + Google

Porter Anderson jest nierezydentem w Trends Research & Advisory i otrzymał tytuł International Business Journalist of the Year podczas London Book Fair International Excellence Awards. Jest redaktorem naczelnym Journal Publishing. Wcześniej był zastępcą redaktora The FutureBook w The Bookseller w Londynie. Anderson od ponad dziesięciu lat jest starszym producentem i prezenterem w CNN.com, CNN International i CNN USA. Jako krytyk sztuki (National Institute of Critics) współpracował z The Village Voice, Dallas Times Herald, Tampa Tribune, a obecnie z Tampa Bay Times. Jest współzałożycielem The Hot Sheet, biuletynu dla autorów, który jest obecnie własnością i jest zarządzany przez Jane Friedman.