Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prawda o „najbardziej leniwych” pracownikach Australii

Prawda o „najbardziej leniwych” pracownikach Australii

Mają złą reputację z powodu nieśmiałości w pracy – ale okazuje się, że ta grupa jest bardziej skłonna do wystawiania ich na trudne wyzwania w biurze.

Wszystko, od nieuczciwych podpisów e-mailowych po niekonwencjonalny strój biurowy, cichą rezygnację, udostępnianie danych o wynagrodzeniach, niecierpliwość i brak dyscypliny, zostało wyróżnionych jako niektóre z wyzwań związanych z pracą z pokoleniem Z.

A pokolenie, które za kilka lat zdominuje światową siłę roboczą, często jest leniwe – a to może być jedna z kategorii, którą należy ponownie ocenić.

Ponieważ pomimo krytyki, pokolenie Z faktycznie ujawnia się jako pokolenie, które najprawdopodobniej przepracuje bezpłatne nadgodziny, najnowsze dane z Raport „Ludzie w pracy” Instytutu Badawczego ADP 2023 ujawnić.

Przegląd, w którym wzięło udział 32 000 pracowników z 17 krajów, wykazał, że osoby w wieku od 18 do 24 lat regularnie wykonują osiem godzin i 30 minut „darmowej” pracy tygodniowo.

„Badanie People at Work 2023 pokazuje, że pokolenie Z – pracownicy w wieku od 18 do 24 lat – pracują w nadgodzinach i niekoniecznie otrzymują za to wynagrodzenie” – powiedziała Nella Richardson, główna ekonomistka w ADP.

Ci młodzi pracownicy zaoszczędzili swoim pracodawcom średnio 8,5 godziny darmowej pracy tygodniowo, biorąc wolne po godzinach, w przerwach obiadowych iw weekendy.

„To więcej niż godzina nieodpłatnej pracy zaoszczędzona przez pracowników w wieku od 45 do 54 lat i o trzy godziny więcej niż zaoszczędzona przez pracowników w wieku 55 lat i starszych”.

Powiązane: Jesteś zaproszony na The Great Aussie Date!

Dostają złą reputację – ale młodsi pracownicy tak naprawdę budują swoje twarde podwórka. Zdjęcie: iStock

Chociaż dane sugerują, że dzisiejsza młodzież jest wysoce zmotywowana, raport rodzi również pewne pytania.

„Czy pokolenie Z nadal będzie zmotywowane do pójścia o krok dalej, jeśli ich wysiłki nie zostaną docenione poprzez podwyżki wynagrodzeń i premie?” Spytał.

READ  Szczury robią posiłek z samochodów, powodując szkody w wysokości tysięcy dolarów

Cóż, pomimo stereotypu „leniwego” często nadawanego pokoleniu Z, wygląda na to, że tak.

„Podczas gdy większość pracowników uważa, że ​​dostanie premię lub podwyżkę, młodzi ludzie nie” – powiedziała pani Richardson.

W rzeczywistości badania ADP pokazują, że tylko 50 procent pracowników pokolenia Z spodziewa się podwyżki płac w swojej obecnej firmie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, podczas gdy około dwie trzecie większości innych grup wiekowych oczekuje podwyżki płac. Tylko jedna trzecia uważa, że ​​czeka w kolejce po nagrodę.

Skoro więc nie chodzi o rekompensatę finansową czy perspektywę awansu, to dlaczego wykonuje się tyle dodatkowej pracy?

Odpowiedzią, jak sugeruje raport, jest przytłaczające poczucie niepewności zatrudnienia wśród pokolenia Z.

Ujawniono, że „Poczucie braku bezpieczeństwa pracy jest najwyższe wśród pokolenia Z, a połowa (50 procent) twierdzi, że nie czuje się bezpiecznie w swojej pracy, co stanowi dwukrotność odsetka osób powyżej 55 roku życia (24 procent).

Pracownicy pokolenia Z są bardziej skłonni do pracy w nieodpłatnych nadgodzinach. Zdjęcie: Annie Spratt/Unsplash

Richardson wyjaśnił, że powód tej niepewności zatrudnienia jest dwojaki – prawdopodobnie „z powodu bycia młodym”, ale także obecny klimat gospodarczy powoduje zwolnienia z pracy, które to pokolenie odczuło najbardziej dotkliwie w ciągu ostatnich kilku lat.

Richardson powiedział, że rzuca to „cień niepewności na początek ich kariery”.

Ponadto, zdaniem eksperta ds. karier z LinkedIn, Andrew McCaskilla, założyciela biuletynu The Black Guy in Marketing, powrót „stop-and-go” do postpandemicznych blokad stworzył niepewne środowisko i pod wieloma względami utrudnił rozwój zawodowy pokolenia Z.

Aby zwalczyć tę niepewność pracy i udowodnić, że są cenni i kluczowi w miejscu pracy, pokolenie Z spędza długie godziny, ale jury wciąż nie wie, czy ta silna etyka pracy jest zbyt pozytywna, czy negatywna, ponieważ odpowiada za wysoki poziom stresu i w rezultacie coraz częściej zgłaszane jest wypalenie zawodowe.

READ  Studium demograficzne i gospodarcze Polski 2021: Świętując Mistrzostwa UE na rzecz Wzrostu w 2019 r., Polska doświadczyła poważnych spadków gospodarczych w 2020 r. - perspektywy do 2025 r.

„Wydaje się, że z tym poświęceniem trzeba iść na kompromis” — mówi Richardson.

„Uczestnicy pokolenia Z w naszej ankiecie częściej zgłaszali stres w miejscu pracy.

„Często przyznawali też, że stres wpływa na ich wydajność w pracy”.

Młodsi pracownicy również zgłaszają wyższy poziom stresu. Obraz: Katalog myśli

I chociaż nie ma wątpliwości, że wielu pracowników, niezależnie od ich pokolenia, odczuwało stres w ostatnich latach, badania w przeważającej mierze wskazują, że młodsi pracownicy doświadczają ciężaru obciążenia.

Badania ADP ujawniają, że „młodzi ludzie zgłaszają większy stres w pracy (pokolenie Z odczuwa stres średnio 13 razy w miesiącu w porównaniu z 10 razy w przypadku wszystkich pracowników) i najprawdopodobniej czują, że ich praca cierpi z powodu ubóstwa”. (54 proc.) i stres (80 proc.).

Ponadto wg Cigna International Health Survey 2023 Spośród prawie 12 000 pracowników na całym świecie 91 procent osób w wieku od 18 do 24 lat zgłasza stres — w porównaniu ze średnią 84 procent.

To pozostawia pokolenie Z w ciągłym i trudnym żonglowaniu między wypaleniem a bezpieczeństwem pracy.

Shauna Hendley jest niezależną pisarką.