Portal informacyjny

Remont drogi w Tuszymie. Czy będą ograniczenia tonażu? [FOTO]

0

Trwa obecnie remont drogi w miejscowości Tuszyma. Na odcinku drogi położonym przy szkołach (starej i nowej szkole podstawowej) zrywana jest cała nawierzchnia.

Prace są zaczynane od wybrania 50cm gruntu, uzupelnienia ubytku tłuczniem i przygotowania gruntu pod drogę. Dotychczasowe remonty odbywały się bowiem metodą łatania dziur lepikiem lub wyłożeniem nowego asfaltowego dywanika.

Mieszkańcy zapowiedzieli składanie wniosków dotyczących ograniczenia tonażu.

Jak dowiedział się portal Przecław News mieszkańcy Tuszymy zapowiadają składanie wniosków dotyczących ograniczenie tonażu na remontowanym odcinku oraz na innych odcinkach dróg które takowych nie posiadają, gdyż ich zdaniem autobusy które poruszały się drogą już kilkakrotnie doprowadziły do zniszczenia remontowanej dziś nawierzchni. Analogiczna sytuacja ma obecnie miejsce na gminnych drogach dojazdowych do torów – samochody ciężarowe i ciężki sprzęt niszczą bowiem przy okazji remontu linii kolejowej asfalt i betonowe przepusty które nie są przystosowane do poruszania się pojazdów o masie kilkudziesięciu ton.

— Ciężko jest czasami nawet przejechać, drogi się sypią. Czasami skutkuje to uszkodzeniem przejeżdżającego samochodu – takie sytuacje miały miejsce np. rok temu na remontowanym dziś odcinku. Pojazdy były uszkadzane (zawieszenie, miski olejowe, zderzaki niższych pojazdów) a roszczenia właścicieli pojazdów nie były rozpatrzane pozytywnie. Wjazd na te drogi przez ciężarówki oraz autobusy już dawno powinien być zabroniony – mówi mieszkaniec Tuszymy.

Jak widać na załączonych zdjęciach które znajdują się poniżej sprawa jest poważna.

Czy ten problem występuje tylko w miejscowości Tuszyma? W gminie Przecław sporo jest odcinków na które ciężkie samochody powinny mieć ograniczony wjazd.