Według nowej analizy przeprowadzonej przez badaczy Cedars-Sinai, szczepienie przeciwko COVID-19 pomogło zmniejszyć różnice w częstości występowania chorób między społecznościami o niskich i wysokich dochodach.
Podczas gdy społeczności o niskich dochodach miały niższe wskaźniki szczepień niż społeczności o wyższych dochodach, wpływ szczepień na występowanie chorób był większy w społecznościach o niższych dochodach. W rezultacie, jak twierdzą badacze, szczepienia zmniejszyły różnice w zapadalności na COVID-19 związane z dochodami.
Wyniki były Opublikowano dzisiaj W cotygodniowym raporcie dotyczącym zachorowalności i śmiertelności, publikacji Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).
„To badanie jest wyjątkową demonstracją tego, jak szczepienia mogą promować równość w zdrowiu” – powiedział Tymoteusz Daskiewicz, lekAdiunkt chirurgii w Cedars-Sinai i główny autor badania. „Dzięki temu dochodzeniu odkryliśmy również, że różnice w zachorowalności na COVID-19 między społecznościami o niskich i wysokich dochodach w pierwszych wzrostach w Los Angeles nie były obserwowane w pierwszych wzrostach, które miały miejsce po powszechnej dystrybucji szczepionek”.
Odkrycia służą również jako model dla przyszłych pandemii i potrzeb masowych szczepień w całym kraju, powiedział Daskevich.
„Badanie to pokazuje korzyści wynikające z priorytetowego traktowania wysiłków na rzecz szczepień w społecznościach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w celu zmniejszenia dysproporcji i poprawy ogólnego stanu zdrowia populacji” – powiedział Daskewicz.
Dane dotyczące zasięgu szczepień i zachorowalności na COVID-19 na poziomie społeczności od kwietnia 2020 r. do września 2021 r. uzyskano z Hurtownia danych COVID-19 Los Angeles Timesktóry jest wypełniony danymi Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Kalifornia.
Kluczowe wnioski z analizy Cedars-Sinai obejmują:
- W 81 ocenianych społecznościach w Los Angeles częstość występowania COVID-19 w dwóch okresach przed udostępnieniem szczepionek – w lipcu 2020 r. i styczniu 2021 r. – była wyższa w społecznościach o niskich dochodach niż w społecznościach o wyższych dochodach.
- Podczas pierwszej fali po udostępnieniu szczepionek – wrzesień 2021 r. – zniknęła dysproporcja w zachorowalności na COVID-19 między społecznościami o najwyższych i najniższych dochodach.
- Wpływ szczepień na częstość występowania COVID-19 był większy w społecznościach o niższych dochodach pomimo mniejszego zasięgu szczepień.
Autorzy badania wskazują na programy zdrowia publicznego, które pomogły zmniejszyć dysproporcje w zachorowalności. Na przykład wysiłki w Kalifornii obejmowały przydzielenie 40% terminów szczepień społecznościom w najniższym kwartylu Stanów Zjednoczonych. Kalifornijski indeks zdrowych miejsc wczesne wprowadzenie szczepionki.
Nasze badanie, wraz z California Vaccine Targeting Initiative, podkreśla znaczenie poprawy dostępu do szczepień i zmniejszenia częstotliwości szczepień w społecznościach w niekorzystnej sytuacji, aby zmniejszyć różnice w częstości występowania COVID-19. Brennan Spiegel, MD, MSHSDyrektor Health Services Research w Cedars-Sinai i autor badania. „Zmniejszenie barier dla szczepień w społecznościach o niskich dochodach, w tym zapewnienie zaktualizowanych szczepionek przypominających COVID-19, ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia różnic w obciążeniu chorobami i zmniejszenia liczby zachorowań związanych z COVID-19 w Stanach Zjednoczonych”.
Inni współautorzy badania Cedars-Sinai to John Masterson, MD i Michael Lu, MPH.
/wydanie publiczne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może dotyczyć konkretnego momentu i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.news nie zajmuje stanowiska ani nie reprezentuje żadnej instytucji, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autora(ów). Tutaj.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka