Naukowcy z Uniwersytetu w Osace łączą szybką mikroskopię sił atomowych z laserowym źródłem światła do obserwacji w czasie rzeczywistym warstw azowo-polimerowych.
W badaniu opublikowanym w zeszłym miesiącu w czasopiśmie Nano Letters naukowcy z Uniwersytetu w Osace wykorzystali szybką mikroskopię sił atomowych (HS-AFM) w połączeniu z mikroskopem optycznym do tworzenia filmów w miarę zmiany folii polimerowych.
Polimery azotowe są materiałami fotoaktywnymi, co oznacza, że ulegają zmianom pod wpływem światła. W szczególności światło zmienia ich skład chemiczny, co zmienia powierzchnię folii. To czyni je interesującymi do zastosowań takich jak przechowywanie danych optycznych i zapewnianie ruchu wyzwalanego światłem.
/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka