w

LOLLOL

Powstaje nowa hydrofornia w Przecławiu

W gminie Przecław przy ul. Weneckiej trwa obecnie budowa nowej hydrofornii. Nowa stacja ma powstać obok obecnej która jest w dość katastrofalnym stanie.

Wykonawcą zadania jest firma Hydro-Partner Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie, z którą podpisano umowę w dniu 31.08.2020 r., na kwotę 1 349 802,00 zł. Wartość dofinansowania jakie uzyskała Gmina Przecław z dotacji celowej budżetu państwa to 987 762,00 zł.

Obecnie wykonane zostało wzmocnienie gruntu w postaci palowania o głębokości 8 metrów. Na tym palowaniu usadowiona będzie płyta żelbetowa, na której postawiony zostanie zbiornik – wyjaśnia Krzysztof Szostak prezes ZGK w Przecławiu.

Dzięki dofinansowaniu wybudowana zostanie nowa kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia z przepompownią wody z zestawem hydroforowym i instalacjami sanitarnymi i elektryczną, pomieszczeniem chlorowni oraz agregatem prądotwórczym z układem samoczynnego załączenia rezerwy (wydajność przepompowni wody wyniesie 120,0 m3/h, ciśnienie wody na wyjściu z pompowni wynosić będzie H=42,0 m sł. wody (4,2 bar)), a także zbiornik wyrównawczy o pojemności 150 m3 oraz instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50kW.

Obecnie budynek znajdujący się przy ul. Weneckiej działa od początku lat 90 a od jakiegoś już czasu funkcjonuje jedynie jako stacja podnoszenia ciśnienia.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Znów pojawiły się próby wyłudzenia pieniędzy na wnuczka

Pumptrack w Przecławiu prawie gotowy