-Reklama-

Uczniowie „bliżej” Japonii1 min - minimalny czas na przeczytanie artykułu.

0

7 października w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się Dzień Kultury Japońskiej, który miał pokazać różnorodność językowo-kulturową Kraju Kwitnącej Wiśni i zachęcenie do nauki języków obcych uczniów.

Uczniowie i  nauczyciele uczestniczyli w lekcji otwartej w języku angielskim pt. ,,Japan – an amazing country”. W tym dniu wszyscy biorący udział w Dniach Kultury Japońskiej byli witani przez uczennice po japońsku. Stroje japońskie, w których dziewczęta wystąpiły, wprowadziły odrobinę orientu w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

Uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów o Japonii, słuchając informacji  w języku angielskim, które przygotowała dla nich Pani Barbara Żala – nauczycielka języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pisać i wymawiać niektóre słowa po japońsku. Dla uczniów było to spore wyzwanie.

Interesującym uzupełnieniem tej lekcji był pokaz karate. Trening przeprowadził sensej Krzysztof Kolbusz, który prowadzi zajęcia dla uczniów z gminy Radomyśl Wielki od 6 lat. Na zakończenie lekcji otwartej uczniowie otrzymali „słodkie sushi” z flagą Japonii. Uczniowie mogli przekonać się, że warto uczyć się języków obcych i poznawać kulturę obcych krajów. Współczesny świat jest otwarty dla młodych ludzi, wystarczy znać język obcy, by przeżyć przygodę życia.

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.