W Przecławiu Prężnie Działa Szkolne Koło Wolontariatu.

0 18

W szkole Podstawowej im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. Uczestnikami koła są uczniowie klas I-VII chętni do podejmowania bezinteresownych działań na rzecz innych osób.

Głównym celem działalności Szkolnego Kola Wolontariatu jest:

rozwijanie wśród uczniów postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby szkolnego i lokalnego środowiska,
zapoznawanie z ideą wolontariatu,
umożliwianie młodym podejmowania działań na rzecz potrzebujących pomocy,
wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieżowych i działań edukacyjnych,
pomoc szkolnym rówieśnikom w trudnych sytuacjach.
W ramach działalności koła uczniowie oraz ich rodzice realizują szereg inicjatyw wolontariackich:

Prowadzą regularną zbiórkę plastikowych nakrętek, z której dochód w 100 procentach przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.
Włączają się do akcji Góra Grosza, w ramach której pomagają dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.
Objęli wsparciem duchowym i finansowym Joselin Leano z boliwijskiego Domu Dziecka w Tupizie – w ramach akcji charytatywnej Inicjatywa Pomagamy Dzieciom Błogosławionego Edmunda.
Prowadzą regularną zbiórkę makulatury, sprzedaż której pomoże
w wybudowaniu studni w Sudanie.
Z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w projekcie edukacyjnym UNICEF „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” polegającym na zebraniu środków finansowych mających zapewnić syryjskim dzieciom ciepłe koce i ubrania.
W okresie świąt Bożego Narodzenia wzięli udział w akcji „Wylosuj Anioła” – akcja charytatywna polegająca na napisaniu przez uczniów poszczególnych klas kartek świątecznych do dzieci przebywających na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu i wspieranie inicjatyw uczniowskich, tj. kiermasze ciast, kanapek, gofrów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.