Tak zwany Lex TVN został zatwierdzony przez Sejm RP, co stawia pod dużym znakiem zapytania obecność Discovery w kraju.
W ten sposób odrzucił poprzednie weto Senatu wobec ustawy.
Ostateczna decyzja o jego wydaniu należy teraz wyłącznie do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który ma teraz 21 dni na wydanie orzeczenia.
W oświadczeniu będącym odpowiedzią na głosowanie, Discovery powiedział: „Wynik dzisiejszego zaskakującego głosowania w polskim parlamencie powinien zaalarmować każdą instytucję, która inwestuje w Polsce oraz każdego, komu zależy na demokracji i wolności prasy. Tym głosowaniem Polska podważa wartości które związały Polskę z Europą i wykorzeniły podstawy polskości.Teraz apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o dotrzymanie słowa i zawetowanie tej ustawy.”
Wiadomości o telewizji szerokopasmowej „Lex TVN” odnosi się do zmian w krajowym prawie nadawczym, które wymagają, aby wszyscy licencjonowani dystrybutorzy usług radiowych i telewizyjnych w Polsce byli rezydentami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i nie byli zależni od nikogo poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.
Będzie to miało wpływ na TVN, tak jakby jego właściciel Discovery był zarejestrowany w Holandii jako Polish Television Holding BV i ostatecznie ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych.
Związane z
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”
More Stories
Polski Instytut Sztuki Filmowej powołuje nowego prezesa po dymisji Radosława Śmijewskiego
Joanna Lisowska – droga do sławy na polskiej scenie
Ogłoszono tytuły Dni Polskich na rok 2024