Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Żelazo było kluczem do życia na Ziemi.  A co z innymi planetami?

Żelazo było kluczem do życia na Ziemi. A co z innymi planetami?

Pierwiastkowa ilość żelaza w ziemskich skałach „określana jest przez warunki akrecji planetarnej, podczas której mineralne jądro Ziemi oddziela się od jej skalistego płaszcza”, powiedział John Wade, współautor badania i profesor materiałów planetarnych, w oświadczenie medialne Żelazo w skalistej części planety, takiej jak Merkury, jest mało prawdopodobne. Wielu, jak Mars, może mieć trudności z zatrzymywaniem wody na powierzchni przez czasy związane z ewolucją złożonego życia”.

Wade wyjaśnił, że początkowo warunki żelazne na Ziemi były optymalne, aby zapewnić zatrzymanie wody na powierzchni. Żelazo było również rozpuszczalne w wodzie morskiej, dzięki czemu było łatwo dostępne, aby stymulować rozwój prostych form życia. Jednak poziom tlenu na Ziemi zaczął rosnąć około 2,4 miliarda lat temu, a zjawisko to spowodowało reakcję z żelazem, w wyniku której się nie rozpuściło. Gigatonowa ilość żelaza wyciekła z wody morskiej, gdzie było mniej dostępne dla rozwoju form życia.

„Życie musiało znaleźć nowe sposoby na zdobycie potrzebnego żelaza” – powiedział współautor Hal Draxsmith. „Na przykład infekcja, symbioza i wielokomórkowość to zachowania, które umożliwiają życiu skuteczniejsze wychwytywanie i wykorzystywanie tych rzadkich i niezbędnych składników odżywczych. Przyjęcie takich właściwości skłoniłoby wczesne formy życia do stania się bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej, na ich drodze do ewolucji co widzimy wokół nas dzisiaj.”

Draxsmith zauważył, że zapotrzebowanie na żelazo jako motor ewolucji, aw konsekwencji ewolucja złożonego organizmu zdolnego do pozyskiwania słabo dostępnego żelaza, może być rzadkie lub przypadkowe. Ma to wpływ na to, jak prawdopodobne są złożone formy życia na innych planetach.

„Nie wiadomo, jak rozpowszechnione jest inteligentne życie we wszechświecie” — powiedział Draxsmith. „Nasze koncepcje oznaczają, że warunki niezbędne do wspierania inicjacji prostych form życia również nie są wystarczające, aby zapewnić późniejszą ewolucję złożonych form życia. Dalsza selekcja może być wymagana przez ekstremalne zmiany środowiskowe – na przykład, jak życie na Ziemi musi znaleźć nowy sposób sięgania po żelazo. Takie zmiany czasowe na całej planecie mogą być rzadkie lub przypadkowe, co oznacza, że ​​prawdopodobieństwo inteligentnego życia również może być niskie.

READ  Sonda Parker Probe NASA przeleciała przez potężny rozbłysk słoneczny i uchwyciła to wszystko kamerą: ScienceAlert

Jednak jego zdaniem wiedza o tym, jak ważne jest żelazo w ewolucji życia, może pomóc w poszukiwaniu odpowiednich planet, które mogłyby rozwinąć formy życia. On i jego koledzy uważają, że dzięki ocenie ilości żelaza w płaszczu egzoplanety możliwe będzie teraz zawężenie poszukiwań.