Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

21 izraelskich żołnierzy zginęło w wyniku eksplozji, która doprowadziła do zawalenia się budynku podczas walk w środkowej Gazie

21 izraelskich żołnierzy zginęło w wyniku eksplozji, która doprowadziła do zawalenia się budynku podczas walk w środkowej Gazie

Izraelska armia podała, że ​​co najmniej 21 izraelskich żołnierzy zginęło w Strefie Gazy w najbardziej śmiercionośnym ataku na siły izraelskie od ataku Hamasu z 7 października, który doprowadził do wojny.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Izrael będzie kontynuował walkę w Gazie, aż osiągnie „absolutne zwycięstwo”, mimo że przeżywa jeden z najtrudniejszych dni w ofensywie wojskowej.

Netanjahu powiedział: „Wczoraj przeżyliśmy jeden z najtrudniejszych dni od wybuchu wojny”. „W imię naszych bohaterów i w imię naszego życia nie przestaniemy walczyć aż do całkowitego zwycięstwa”.

Powiedział, że armia „bada tragedię”, w której zginęło 21 żołnierzy w wyniku eksplozji budynków w środkowej Gazie.

Rzecznik wojskowy admirał Daniel Hagari powiedział, że żołnierze zginęli podczas próby zburzenia dwóch budynków w środkowej Gazie, w pobliżu granicy z Izraelem.

Admirał Hajari powiedział, że pocisk RPG został wystrzelony w stronę „czołgu zabezpieczającego siły, a jednocześnie doszło do eksplozji w dwóch dwupiętrowych budynkach”. Raport The Times of Israel.

Dodał, że zawalone budynki doprowadziły do ​​śmierci znajdujących się w nich żołnierzy.

Wielu żołnierzy było rezerwistami.

Admirał Hajjari powiedział, że eksplozja była prawdopodobnie skutkiem min podłożonych przez siły w celu wyburzenia budynków, ale przyczyna jest nadal badana.

Associated Press stwierdziła, że ​​jest to najkrwawszy incydent, jakiego doświadczyła armia izraelska od rozpoczęcia trzymiesięcznej izraelskiej wojny z bojownikami Hamasu.

Palestyńczycy uciekający przed Khan Yunis przybywają do Rafah. (AB: Fatima Shabir)

Trzech kolejnych żołnierzy zginęło oddzielnie, co daje łączną liczbę 24 w ciągu ostatnich 24 godzin.

READ  Jakie jest stanowisko członków Rady Bezpieczeństwa ONZ przed kluczowym głosowaniem w sprawie zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem? | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Minister obrony Yoav Galant powiedział, że poranek po ukazaniu się tej wiadomości był „trudny”, ale „upadek żołnierzy zmusza nas do osiągnięcia celów walk”.

Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia Gazy poinformowali w poniedziałek, że od 7 października zginęło co najmniej 25 295 Palestyńczyków.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w Gazie Ashraf Al-Qudra powiedział agencji Reuters, że w niedzielę wieczorem w Khan Yunis zginęło co najmniej 50 osób, a oblężenie placówek medycznych oznaczało, że dziesiątki zabitych i rannych były poza zasięgiem ratowników. .

Z Izraela nie otrzymano żadnych informacji na temat sytuacji w szpitalu, a biuro rzecznika armii nie udzieliło żadnego komentarza.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział w poniedziałek, że Izrael ma prawo się bronić, wysyłając ostrzeżenie.

Dodał: „Oczekujemy, że będą to robić zgodnie z prawem międzynarodowym i w jak największym stopniu chronić niewinnych ludzi w szpitalach, personel medyczny i pacjentów”.

Siły izraelskie otaczają Khan Yunis

Izrael twierdzi, że w dużej mierze pokonał Hamas w północnej Gazie w operacjach, które spowodowały rozległe zniszczenia na tym obszarze.

W ostatnich tygodniach atak skupił się na Khan Yunis i obozach dla uchodźców w środkowej Gazie, w tym w Al-Maghazi, których początki sięgają wojny w 1948 r., która była świadkiem powstania Izraela.

Armia podała, że ​​w ostatnich dniach jej siły zabiły dziesiątki bojowników w Khan Yunis i otoczyły miasto, nie przedstawiając dowodów. Zarzutów tych nie udało się niezależnie potwierdzić.

Dym unosi się nad panoramą miasta.

Dym unosi się podczas izraelskiej operacji lądowej w Khan Yunis.(Reuters: Ibrahim Abu Mustafa)

Netanjahu powiedział, że Izrael czyni postęp w regionie.

Powiedział: „W tej wojnie osiągamy wielkie osiągnięcia, takie jak okrążenie Chana Yunisa, ale ponoszą też bardzo ciężkie straty”.

Tysiące ludzi uciekło we wtorek z Khan Yunis, niektórzy pieszo i zabierając ze sobą jedynie to, co mogli unieść. Nad miastem unosił się gęsty, czarny dym.

READ  Strajki w ostatniej chwili mają na celu uniemożliwienie reformy francuskiego systemu emerytalnego

„Usłyszeliśmy bardzo gwałtowne bombardowania i całą noc nie mogliśmy spać, bo tak się baliśmy” – powiedziała Ibtisam Abu Jamizah, wychodząc z miasta.

Izrael uważa, że ​​przywódcy Hamasu mogą ukrywać się w rozległych kompleksach tuneli pod Khan Yunis, miejscem narodzin najwyższego przywódcy ruchu w Gazie, Yahyi Sinwara, którego lokalizacja jest nieznana.

Uważa się również, że przywódcy Hamasu używają zakładników jako żywych tarcz, co jeszcze bardziej komplikuje wszelkie wysiłki ratownicze.

AFP/Reuters