Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

47 osób po locie uzyskało wynik pozytywny

Ponury nowy rekord spadł ponad rok po tym, jak pandemia koronawirusa zaczęła się rozprzestrzeniać z największą liczbą pasażerów na jednym locie pozytywnym wynikiem.

Indyjska linia lotnicza Vistara ustanowiła nowy rekord po tym, jak uzyskała pozytywny wynik dla 47 ze 188 pasażerów lotu z Delhi do Hongkongu.

Indyjska linia lotnicza Vistara wysłała lot 6395 na pięciogodzinny lot 4 kwietnia i jest pewna tego lotu po tym, jak wszyscy pasażerowie na pokładzie mieli negatywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu 72 godzin przed lotem.

Ale po przybyciu do Hongkongu, gdzie wszyscy pasażerowie z zagranicy muszą przejść obowiązkową kwarantannę hotelową, wybuchły przypadki.

Sześciu pasażerów uzyskało pozytywny wynik po przylocie do Hongkongu, ale będzie ich więcej. Było 25 przypadków związanych z lotem pod koniec pierwszego tygodnia, a wyniki testów 22 pasażerów dały wynik pozytywny na obecność wirusa prawie dwa tygodnie po ich przylocie.

Hindustan Times Zgłasza to Po tym, jak wirus rozprzestrzenił się wśród pasażerówHongkong zawiesił wszystkie loty łączące go z Indiami.

Źródła podały gazecie, że Hongkong „zawiesił również loty do iz Pakistanu oraz Filipin” na dwa tygodnie.

Rzecznik Vistary powiedział: „Wszystkie instrukcje wydane przez władze Indii, a także przez władze krajów docelowych dla wszystkich lotów” zostały spełnione, „włączając w to wszystkie loty czarterowe do iz Hongkongu”.

Na stronie internetowej linii lotniczej pasażerowie są ponownie mile widziani, ale ostrzega: „Chociaż podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności, konieczne jest, aby nasi pasażerowie również przestrzegali szeroko zakrojonych środków ochrony osobistej i środków bezpieczeństwa, aby zapewnić, że wszyscy robimy, co w naszej mocy, aby być bezpiecznym i aby latanie było bezpieczne jeszcze raz.”

Sytuacja w Indiach nadal się pogarsza.

W poniedziałek rząd otworzył kampanię szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich dorosłych, począwszy od maja, gdy rozległy kraj zmaga się z rekordową liczbą infekcji, które zmusiły stolicę do zamknięcia na tydzień.

READ  Krytyk z Kremla i Władimir Putin Aleksiej Nawalny czeka nowy proces, przebywa w więzieniu, gdzie już odbywa karę

Zbliżająca się blokada wywołała sensację na głównym dworcu autobusowym w New Delhi, gdy dziesiątki tysięcy pracowników migrujących próbują uciec od ograniczeń – wywołując obawy, że wirus może rozprzestrzenić się na ich wiejskie miasta.

Indie, które obecnie ograniczają liczbę szczepień do osób w wieku powyżej 45 lat, rozpoczęły kampanię szczepień w połowie stycznia i do tej pory przeprowadziły ponad 123 miliony rund.

Jednak eksperci wezwali do szybszego rozpoczęcia walki ze wzrostem, który wywarł duży nacisk na system opieki zdrowotnej w tym rozległym i już wyczerpanym kraju.

Odkąd codzienny wzrost liczby przypadków spadł do mniej niż 9 000 w lutym, liczby te dramatycznie wzrosły, z nowym rekordem 273 810 infekcji w poniedziałek, co daje łącznie 15,06 mln, ustępując tylko Stanom Zjednoczonym.

News.com.au poinformował w zeszłym tygodniu Że ponad milion przypadków odnotowano w ciągu jednego tygodnia kwietnia, kiedy dzienna liczba ofiar śmiertelnych w Indiach przekroczyła 1000 po raz pierwszy od połowy października.

Dzieje się tak w czasie, gdy setki osób uzyskało pozytywny wynik testu na miejscu największej ceremonii religijnej na świecie.

Urzędnicy powiedzieli, że wirus został wykryty u ponad 1000 osób w ciągu zaledwie 48 godzin w mieście Haridwar, które znajduje się nad świętą rzeką, gdzie obchodzony jest festiwal Kumbh Mela.

Eksperci obwiniają masowe wydarzenia religijne i wiece polityczne w stanach bez prawa głosu i zatłoczonych przestrzeniach publicznych.

W ubiegłą środę rząd przełożył egzaminy licealne dla chłopców w wieku od 15 do 18 lat, które miały odbyć się w maju i czerwcu, w związku z odrodzeniem się wirusa.

– Z Agence France-Presse