Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

48 godzin w Krakowie: co warto zobaczyć i gdzie zjeść w stolicy kultury Polski

48 godzin w Krakowie: co warto zobaczyć i gdzie zjeść w stolicy kultury Polski

Jeśli szukasz tanich, przyjaznych turystom letnich wakacji, to polskie miasto jest właściwym miejscem.

Kraków, jedno z najstarszych miast w kraju Europy Wschodniej, ma wiele do zaoferowania podróżnikom z ograniczonym budżetem.

Miasto oferuje szeroką gamę lokali gastronomicznych – w tym doskonałe niedrogie dania wegetariańskie – oraz architekturę od renesansu po secesję.

Oto dlaczego Kraków, znany jako kulturalna stolica Polski, powinien znaleźć się na Twojej liście życzeń na rok 2023.

Co warto zobaczyć w Krakowie: Miasto doskonałości architektonicznej

Mając za sobą 1000 lat historii architektury, Kraków Arcydzieło designu – i możesz zobaczyć większość z nich, nie wydając ani grosza.

Rozpocznij od trekkingu do silnie ufortyfikowanego Fortu Królewskiego Wawal. Zbudowany na wapieniu, zawiera jedne z najwcześniejszych przykładów architektury romańskiej i gotyckiej. Polska.

Aby poznać smak krakowskiej architektury, udaj się na Rynek Klovny w sercu miasta.

Tutaj znajdziesz największy gotycki ołtarz na świecie, osadzony w słabo oświetlonym wnętrzu Bazyliki Mariackiej, rozpoznawalny dzięki asymetrycznie wysokim wieżom.

Natomiast prosty, przysadzisty kościół św. Wojciecha jest przykładem wcześniejszej budowli romańskiej i jedną z najstarszych. Polska.

Na środku placu można podziwiać pomysłowe Sukiennice z XVI wieku.

Gdzie zjeść w Krakowie: Pierogi Nadziewane i Polska Pizza

W Krakowie można dobrze i tanio zjeść od świtu do zmierzchu. Według globalnej bazy danych Numbeo posiłek w nieformalnej restauracji kosztuje zaledwie 7,50 euro za osobę.

Zacznij dzień tak, jak zamierzałeś śniadanie w LAS. Możesz spróbować lepkich ciast cynamonowych lub pobłażliwego sernika i gorąco zachęcamy do zamówienia prosecco do kawy.

Na przekąskę w porze lunchu udaj się do piekarni Baikarnia Avitex na ciasto kapuściane z kapustą.

Na kolację, która wydaje się luksusowa bez metki z ceną, spróbuj Mieta Restobar w kremowym pałacu o eleganckim neoklasycystycznym wystroju. Spróbuj ich domowych pierogów z różnymi nadzieniami.

READ  Polska przeznaczy 9 ​​GW energii słonecznej w aukcji 2022-27 - PV Magazine International

Ewentualnie odpowiedź Polski Pizza Robi satysfakcjonujący, niedrogi obiad. Klasyk street foodu serwowany jest w Jobikangi w Black Nowy i ma pół bagietki w zależności od preferencji.

Wegetariańskie i wegańskie restauracje w Krakowie i A badanie Ostatnio wysoko oceniło miasto Niedrogie miejsce docelowe Być wegetarianinem w Europie.

Spróbuj sushi Youmiko lub samoobsługowej kawiarni Glonojad, która oferuje placki ziemniaczane, falafel i zupy.

Jeśli masz dość polskich potraw, spróbuj Molam, tajskiej stołówki i baru z industrialnym oświetleniem i neonami. Lub spróbuj ramenu w bielonym wnętrzu Akita Ramen.