Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

70% przypadków pochodzi z wektorów domowych

Największa australijska prywatna grupa szpitalna, Ramsay Healthcare, powiedziała, że ​​„szybko zareagowała na wezwanie rządu stanowego”, aby zapewnić 300 pracowników oddelegowanych do pracy w placówkach opieki zdrowotnej, ośrodkach szczepień grupowych i szpitalach publicznych.

Podczas gdy wiele osób z COVID-19 może skutecznie izolować się w domu, rzecznik powiedział, że przypadki i kontakty są oferowane do prywatnych mieszkań opieki zdrowotnej, jeśli „nie są w stanie skutecznie izolować w domu lub wymagają dodatkowej opieki lub wsparcia, w tym osób należących do dużych grupy gospodarstw domowych.”

ADF w pracy poza centrum szczepień COVID-19 w Qudos Bank Arena.kredyt:Brooke Mitchell

Przedmieścia w południowo-zachodnim i południowo-zachodnim Sydney stanowią około 85 procent wszystkich aktywnych spraw, co skłoniło rząd do rozpoczęcia „kampanii szczepień”, aby zaszczepić pół miliona mieszkańców tych obszarów w ciągu dwóch i pół tygodnia.

Blacktown, Spin Hills, Marylands, Guildford, Auburn, Bankstown i Greenacry należą do przedmieść powodujących najwięcej przypadków, podczas gdy 75 procent nowych przypadków ma miejsce w wieku poniżej 40 lat.

Dwie nowe szkoły w zachodnim i południowo-zachodnim Sydney, Kings Langley Public School i Mount Louis Infant School, zostały zamknięte we wtorek po tym, jak uczniowie lub członkowie społeczności szkolnej uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Około 530 000 dodatkowych dawek Pfizera, które przybyły z Polski w tym tygodniu, otrzymują osoby w wieku od 16 do 39 lat, które mieszkają w 12 lokalnych hotspotach.

Dr Susan Pearce, która prowadzi działania szczepień w NSW, powiedziała, że ​​departament rzuca „wszystko, co mamy” na zdobycie szczepionek w jego ramiona.

Do 350 pracowników bez pracy w Qantas zostało wezwanych do pomocy personelowi w centrum szczepień Qudos Bank Arena, gdzie godziny pracy zostaną wydłużone od 7 rano do północy. Centrum szczepień Sydney Olympic Park będzie działać od 7.30 do 21.15.

READ  NZDF zapewnia dostawy dla społeczności Bougainville dotkniętych wulkanem

NSW Health skontaktowało się z Qantas po tym, jak niedawno zrezygnowało z dodatkowego personelu, szukając pomocy w kwestiach logistycznych i administracyjnych w miejscu Parku Olimpijskiego przez 10 do 14 dni.

Rzeczniczka Qantas powiedziała, że ​​pracownicy, którzy zrezygnowali z pracy, mają duże zapotrzebowanie na tymczasowe, drugorzędne prace, a wielu z nich już w zeszłym roku wkroczyło w role NSW Health w zakresie śledzenia kontaktów i centrów testowych.

„Załoga lotnicza, personel poczekalni i personel lotniska został powszechnie doceniony za umiejętności obsługi klienta, które dobrze pasują do tego rodzaju pracy” – powiedziała rzeczniczka.

Około 180 pracowników prywatnego operatora szpitala HealthScope zostało również wykorzystanych do obsadzenia ról w centrach szczepień w NSW, w tym 90 pracowników w Qudos Bank Arena.

Rzecznik Healthscope powiedział, że Sydney Southwest Private, Prince of Wales Private, Nepenn Private, Norwest Private, Newcastle Private i Hunter Valley Private współpracują ze stanowymi okręgami zdrowia, aby zająć się pilnymi przypadkami planowych operacji.

Premier powiedział we wtorek, że masowe szczepienia są kluczem do wyjścia stanu z blokady, podkreślając, że NSW jest na dobrej drodze do wykonania 6 milionów strajków, czyli 50 procent, do końca sierpnia. Do tej pory kraj przeprowadził 5,2 miliona strajków.

„Gdy osiągniemy sześć milionów strajków, będziemy mogli przyjrzeć się możliwościom tego, co możemy zrobić we wrześniu i październiku”, powiedziała Berejiklian, dodając: „To będą nasze najtrudniejsze miesiące”.

Pobieranie

Pani Berejiklian powiedziała, że ​​przedstawi plany na wrzesień i październik w okolicach 28 sierpnia, na podstawie numerów spraw w obszarach budzących obawy.

„Życie będzie swobodniejsze niż dzisiaj, gdy osiągniemy 70 procent. Nie oznacza to, że będziemy całkowicie wolni. Nie oznacza to, że pozwolimy wirusowi rozprzestrzeniać się w społeczeństwie … ale będzie bardziej wolne niż jest dzisiaj – powiedziała.

„Naszym wyzwaniem jest upewnienie się, że utrzymujemy wysoki wskaźnik szczepień, ponieważ im więcej jest ludzi [who] Są zaszczepieni, rzadziej trafiają do szpitala i rzadziej umierają”.

READ  Kiedy Rosja może dokonać inwazji na Ukrainę? Niektórzy twierdzą, że może to nastąpić już w tym tygodniu, inni uważają, że to tylko sytuacje

Minister zdrowia NSW Brad Hazzard powiedział, że nie ma wątpliwości, że stanowy system szpitalny jest pod ogromnym obciążeniem w NSW, z ekspozycjami w szpitalach w Nepean, Canterbury, Bankstown i St George.

„Niestety, wielu naszych pracowników służby zdrowia odkrywa, że ​​muszą odłączyć się od Internetu, ponieważ są potencjalnie narażeni” – powiedział, wzywając do tolerancji społeczności.

Jest to największy system opieki zdrowotnej w kraju. Ma do czynienia z większą liczbą pacjentów niż ktokolwiek inny, więc można się spodziewać, że w środku pandemii do szpitali trafią przypadki”.

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami związanymi z pandemią dzięki aktualizacji Corona Virus. Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera.