Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Zmiany klimatu uderzają w nas”: francuscy pszczelarze spodziewają się najgorszych zbiorów miodu od pół wieku | pszczoły

Francuscy pszczelarze spodziewają się najgorszych zbiorów od dziesięcioleci, ponieważ niezwykle zimna i wilgotna pogoda spowodowana zmianami klimatu uniemożliwiła pszczołom produkcję miodu.

Stowarzyszenie pszczelarzy UNAF poinformowało, że na podstawie informacji od regionalnych stowarzyszeń oczekuje, że plony miodu w 2021 r. osiągną od 7 000 do 9 000 ton, czyli około jednej trzeciej plonów z 2020 r.

„To będą najgorsze żniwa w historii naszej organizacji i najgorsze od co najmniej 50 lat” – powiedział we wtorek Christian Ponce, szef Północnoafrykańskiej Unii Narodów Zjednoczonych.

Pons powiedział, że pszczelarze w całej Europie ucierpieli z powodu złej pogody, a zmiany klimatyczne będą miały trwały wpływ na produkcję miodu.

UNAF powiedział, że rok 2021 będzie katastrofalny dla miodu, z wyjątkiem niektórych rzadkich regionów w FrancjaWiosną i latem warunki dla pszczół były bardzo trudne, z długimi okresami mrozu, gradu, deszczu i północnych wiatrów.

„Zmiany klimatyczne, które pszczelarze odczuwają od ponad 15 lat, naprawdę nas uderzają”, powiedział UNAF, dodając, że sezony kwitnienia stają się coraz szybsze i krótsze.

Ze względu na późne przymrozki i deszcze w tym roku drugi rok z rzędu prawie nie będzie miodu akacjowego, a produkcja miodu rozmarynowego, tymiankowego i wrzosowego, a także miodu kasztanowego i słonecznikowego jest słaba prawie do zera .

UNAF powiedział, że uprawy miodu leśnego, górskiego i sosnowego również były rozczarowujące, ponieważ okres kwitnienia był bardzo krótki i przyniósł tylko miód lawendowy w południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego kraju.

Organizacja szacuje, że Francja konsumuje około 40 000 ton miodu rocznie i importuje ponad 30 000 ton. Powiedziała, że ​​wolumen eksportu w tym roku będzie bardzo niski.

Stopniowo zmiany klimatyczne szkodzą naszej działalności. W tym tempie będzie coraz mniej francuskiego miodu.