Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykanom powiedziano, że nie muszą już nosić masek, jeśli są w pełni zaszczepieni

Amerykanom powiedziano, że nie muszą już nosić masek na twarz ani praktykować dystansu społecznego, jeśli są w pełni zaszczepieni, chyba że korzystają z transportu publicznego – kamień milowy w reakcji narodu na pandemię.

Dr Rochelle Wallinski, dyrektor Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, ogłosiła zaktualizowane wytyczne podczas dzisiejszej konferencji medialnej.

„Dzisiaj CDC aktualizuje nasze wytyczne dla osób, które są w pełni zaszczepione” – powiedział dr Walinsky.

„Osoba, która została w pełni zaszczepiona, może uczestniczyć w zajęciach wewnątrz i na zewnątrz, dużych i małych, bez noszenia maski i bez fizycznego dystansu.

„Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, możesz zacząć robić rzeczy, które przestałeś robić z powodu epidemii.

„Wszyscy tęskniliśmy za tym momentem, w którym będziemy mogli powrócić do pewnego poczucia normalności.

„Opierając się na ciągłym spadku liczby przypadków, danych naukowych dotyczących skuteczności naszych szczepionek i naszej wiedzy na temat rozprzestrzeniania się wirusa, przyszedł czas na tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni”.

W pełni zaszczepiona osoba to taka, która otrzymała ostatnią dawkę szczepionki co najmniej 14 dni temu.

Dr Walinsky powiedział, że głównym czynnikiem w decyzji CDC są najnowsze dane naukowe pokazujące, że ludzie, którzy zostali w pełni zaszczepieni, nawet jeśli mają pozytywny wynik testu na COVID-19, prawdopodobnie nie przekażą wirusa innym.

Istnieją wyjątki od wytycznych dotyczących braku maski. Wszyscy podróżni, nawet ci, którzy zostali w pełni zaszczepieni, nadal muszą nosić osłony twarzy w samolotach, autobusach i pociągach, a także na lotniskach i dworcach kolejowych.

Podczas odprawy dr Walinsky ostrzegł nieszczepionych Amerykanów, że nadal są zagrożeni.

„Nadal grozi mi zarażenie się łagodną lub ciężką chorobą, śmierć lub przeniesienie choroby na innych” – powiedziała.

– Nadal masz założoną maskę i od razu powinieneś się zaszczepić.

A ponieważ CDC wydaje wytyczne, a nie zasady, ludzie nadal muszą przestrzegać wszelkich przepisów stanowych lub lokalnych, które wymagają od nich ukrycia się.

READ  Alpy Szwajcarskie: Pięciu narciarzy zginęło po „katastrofalnej” burzy

Pewne firmy i zakłady pracy będą niewątpliwie nadal domagać się masek dla swoich patronów i pracowników.

Istnieje jednak bardzo widoczne miejsce pracy – biały Dom – Usunięto już regułę maski dla osób w pełni zaszczepionych.

Prezydent Joe Biden Spotykał się z grupą republikańskich senatorów, kiedy pojawiły się zaktualizowane wytyczne Centers for Disease Control and Prevention. Wszyscy w pokoju natychmiast zdjęli maski.

„Prezydent również usunął swój urząd” – powiedział wkrótce potem republikański senator Shelley Moore Capito.

„Myślę, że zobaczymy więcej osób gotowych do szczepienia, ponieważ nagrodą będzie to, że nie będą musieli nosić masek”.

Amerykanie w Internecie zareagowali na nowe instrukcje w zabawny sposób.

Pan Biden zwrócił się do kraju około godziny 16:00 czasu lokalnego, uznając nowe wytyczne dotyczące masek za „wielki kamień milowy”.

Prezydent powiedział: „Dziś jest wielki dzień dla Ameryki”.

„Nie zalecają już, aby osoby w pełni zaszczepione nosiły maski. To zalecenie jest prawdziwe niezależnie od tego, czy jesteś w środku, czy na zewnątrz.

„Myślę, że to wielki kamień milowy, wspaniały dzień. Stało się to możliwe dzięki niezwykłemu sukcesowi, jaki odnieśliśmy w tak szybkim szczepieniu tak wielu Amerykanów.

„Liczba przypadków spadła w 49 stanach na 50. Hospitalizacje są najniższe od kwietnia 2020 r., Od ponad roku. Liczba ofiar śmiertelnych spadła o 80%, a także jest na najniższym poziomie od kwietnia 2020 r.

„Podczas gdy wirus tragicznie rozprzestrzenia się w innych krajach, podczas gdy inne kraje są przytłoczone wyzwaniami, tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

„W niecałe cztery miesiące z 5,5 proc. Przeszliśmy do prawie 60 proc. Amerykanów, którzy mieli co najmniej jedną kulę w ręku”.

Biden powiedział, że niektórzy uważają, że rok 2021 będzie „kolejnym straconym rokiem dla naszego kraju”.

READ  Pierwotne zeznania Donalda Trumpa Jr. mogą przynieść odwrotny skutek, gdy odzyska on swoje stanowisko

Powiedział: „Udowodniliśmy, że sceptycy się mylili”.

„Przez ponad rok wiele zniosłeś. Straciłeś tak wiele miejsc pracy, straciłeś wiele firm, straciłeś tak wiele istnień i od miesięcy nie mogłeś spotykać się z przyjaciółmi i rodziną. „

Jeszcze bardziej tragiczne jest to, że straciliśmy życie. Do wczorajszego zamknięcia działalności straciło życie 580 073 osób. Często mąż lub żona kłaniali się, żeby dotknąć męża, a go tam nie było. Matki, ojcowie, synowie i córki. Siostry, bracia, sąsiedzi, współpracownicy.

– Przetrwaliśmy to wszystko. Kiedy twój kraj poprosił cię o szczepienie, zrobiłeś to. Zrobiłeś to, co uważam za swój narodowy obowiązek. W ten sposób doszliśmy do dzisiejszego dnia.

„Jako prezydent mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy. Ale nie dziwię się. Amerykanie nigdy nie zawiedli swojego kraju.

„Nie ma niczego, czego nie moglibyśmy zrobić, kiedy włożymy w to nasze umysły, nasze serca i dusze i robimy to razem”.

Prezydent powiedział, że chce mieć jasność co do tego, co mówi CDC i „nie mówi”, ostrzegając niezaszczepione osoby, że nadal muszą nosić maski.

„Osoby, które są w pełni zaszczepione, są narażone na bardzo, bardzo niskie ryzyko zarażenia się COVID-19. Dlatego jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, nie będziesz już musiał nosić maski”.

„ Ale jeśli nie zostałeś zaszczepiony lub otrzymujesz szczepionkę dwudawkową i dostałeś tylko pierwszą dawkę, nadal musisz nosić maskę.

„Zaszliśmy tak daleko. Proszę, chroń się, dopóki nie dotrzesz do mety. Mimo że ta reklama jest dzisiaj świetna, nie chcemy się powstrzymywać”.

„Po roku ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń przesłanie jest bardzo proste: zaszczep się lub noś maskę, dopóki tego nie zrobisz.

„Wybór należy do ciebie. Wszystko to stało się możliwe. Skończmy teraz pracę nad pokonaniem tego wirusa i przywróceniem wszystkiego do normy.”

READ  Gubernator Teksasu powołuje się na poparcie Elona Muska dla stanowej polityki społecznej