Mistrzostwa Świata IIHF: GB pokonało Polskę w dogrywce

Gospodarze wypuścili dwubramkowe prowadzenie w końcowej fazie gry, a następnie wymusili nagłą śmierć po wyrównaniu przez Polskę w 48 sekundzie gry.

Ale gdy kopali głęboko i mieli okazję do gry w przewadze, Lake wykorzystali podanie Nathanaela Hulberta, aby odzyskać swoje miejsce w światowej elicie hokeja na lodzie.

Obie drużyny rozpoczęły rozgrywki z czystym kontem, gdy Polacy rozbili Litwę 7:0 w pierwszym meczu weekendu, zanim gospodarze pokonali Koreę (4:0) na tablicy wyników.

GB miał niezwykłą passę od czasu powrotu z międzynarodowych dziczy w 1989 roku, wygrywając 10 z poprzednich 13 spotkań 44-34.

Ogólnie rzecz biorąc, obie drużyny strzeliły tylko jedną bramkę (osiem razy), pozostałe pięć spotkań przyniosło dwubramkowe przewagi, a to ostatnie spotkanie rozpoczęło się przy głośnych okrzykach kibiców z obu grup.

Rob Lachowicz rzucił się na luźny krążek na środku lodu i zdobył strefę po prawej stronie, zanim 40-letni Jonathan Phillips odbił się i wsunął bekhendowe podanie do środka. Dach siatki Johna Murraya za jego plecami.

A Josh Waller został zwolniony przez urodzonego w Ameryce Murraya z przełęczy Lake’a.

Polska jednostka powerplay przesuwała krążek równomiernie, ale GB ochronił bramkarza Bena Bounce’a i rzut karny został pomyślnie usunięty, a Liam Kirk zobaczył drugą końcówkę, Murray zablokował go z bliskiej odległości.

Ale Polacy wrócili do porozumienia w połowie pierwszej tercji, kiedy Dominique Paz został wybrany między znakami krzyżyka i przeleciał ponad dłonią rękawicy Pounce’a w górny róg.

Było już jasne, że GB czeka cięższa walka niż z Koreą, a Paas odmówił mu na sekundę przed tym, jak Pavel Dronia został wezwany do dania gospodarzom szansy. .

Fred Berlini został pokonany przez Murraya, a GB obozowali w strefie ataku przez większą część dwóch minut, zanim Kirk zobaczył strzał w nadgarstek, gdy kara wygasła.

READ  Polscy rolnicy grożą „zrujnowaniem” wizyty Zełenskiego w związku ze sporem o zboże | Polska

Podmuch Camille’a Gorneya z lewego koła został odbity przez odbicie, gdy GB prawie został złapany na zmianie linii, ale Murray zablokował jego wysiłek w ostatniej minucie, gdy Mike Hammond zdominował liczbę strzałów do 18-6.

Ollie Betteridge miał pierwszy celny strzał w środkowej sesji, Murray rzucił nadgarstkiem w róg, podczas gdy uderzenie Sama Ruppa z niebieskiej linii po podaniu Wallera zostało odbite.

Ale GB miał piękny pierwszy strzał w górny róg spomiędzy krzyżyków, kiedy Robert Dowd dośrodkował z lewej strony dla Kate Nielsen w 24. minucie.

Bounce odmówił Droni szybkiej odpowiedzi, broniąc rękawicę, zanim GB ponownie zabrzęczał wokół klatki Murraya, gdy Davy Phillips i Waller zbliżyli się na tej samej zmianie.

Gdy wokół ringu wciąż rozbrzmiewały skandowane „GB” i „Polska”, Josh Tedlow obrócił się dobrze, by zablokować Bartosa Frasco po błędnym podaniu na niebieskiej linii do Sama Jonesa – zaprzeczył Bounce.

Ale gra została zatrzymana po paskudnym ataku na Bena O’Connora, przed ławką Wielkiej Brytanii, przez podanie, a sędziowie przeglądali incydent na wideo, zanim zdecydowali się nałożyć na Porting karę 5+ meczów.

Dowd miał strzał na początku gry w przewadze, a Kirk zobaczył kolejny odbity, gdy GB ustawił się w strefie ataku, imponujący Halbert radził sobie dobrze, utrzymując krążek na niebieskiej linii, aby stworzyć większą presję.

Następnie Kirk strzelił między łyżwy Murraya i zrobił wynik 3-1, ale polski bramkarz Jonny Curran został odrzucony, gdy GB pchnął dalej z dodatkowym zawodnikiem.

A Polacy osiedlili się bez szwanku, a potem sami włączyli się do gry o władzę, gdy Nielsen został wezwany do interwencji, wytrącając kij rywala z rąk.

Po tym, jak Kamil Valeka uderzył w poprzeczkę, odbicie było mocne podczas potężnej szarpaniny w jego załamaniu, potwierdzili sędziowie po kolejnej recenzji wideo.

READ  Lewandowski gwiazdy w składzie Pucharu Polski

Obronna praca Phillipsa, Matta Myersa, Tedlowa i Marka Richardsona trzymała Polskę na dystans, zapewniając gospodarzom zdobycie dwubramkowej przewagi.

GB wrócił po karnym zabójstwie na początku trzeciej tercji po tym, jak David Phillips został wezwany do opóźnienia gry, wysyłając krążek nad Plexi w strefie obronnej, aby wygrać.

Ponce pokazał rękawicę, by raz złapać rękawicę Frasco z post-netowego kanału Wronki.

Marcin Kolusz zauważył całkowitą blokadę przepływu krwi w klatce piersiowej Pounce’a, zgubił hełm i nie spieszył się z odzyskaniem oddechu. Dla gospodarzy.

Ale Polska zmniejszyła stratę do jednego, gdy Zygmunt dostał dwa kęsy wiśni z bliskiej odległości po odbiciu się strzału Alana Lissarczyka.

Ponownie był blisko po przerwie technicznej, której zaprzeczył Kirk Murray po tym, jak został znaleziony przez Davida Phillipsa.

Ale minęło nieco ponad sześć minut, zanim Pounce był w stanie przechylić ostro ustawiony strzał Zygmunda nad szkłem, po czym trzymał się prawego słupka, by powstrzymać Liskzarczyka, tylko po to, by Valeka wyrównał z bliskiej odległości po Bartosie. Chiura pewnie posłał krążek do siatki z lewego skrzydła.

GB miotali się, gdy Polska wyczuła swoją szansę, ale mocne sprawdzenie Crescorsa Basieta, który złapał Richardsona za siatką odbijającą, dało im okazję do późnej gry w przewadze.

A na 90 sekund przed końcem wyglądało na to, że wygrali, kiedy pierwszy strzał Hammonda z lewej strony trafił w dalszy słupek, a Berlini skierował krążek do domu.

Ale Polacy nie chcieli pogodzić się z porażką, a po sprowadzeniu Murraya na dodatkowego łyżwiarza, strzał z punktu Frasco trafił w rękawiczkę Bounce’a i wpadł do siatki, bramka przyznana po recenzji wideo.

To powiedziawszy, pięć minut po dogrywce 3 na 3, Zygmund zmusił Bounce’a do obrony nietoperza w pierwszych sekundach, zanim Kirk poszedł solo w serce polskiego trio, ale ostatecznie został udaremniony.

READ  Polska dopuszcza węgiel złej jakości, powołując się na ryzyko ubóstwa energetycznego

Bounce kopnął nadgarstek Valeki i Kohli potknął się, zanim Halbert zmusił Murraya do akcji.

Sprawili, że to się liczyło, gdy Kirk znalazł Halberta w wysuniętej pozycji i opuścił bok z powrotem do Lake, aby znaleźć siatkę.

Po dniu wolnym GB wróciło we wtorek wieczorem, by zmierzyć się z Litwą w niedzielnym meczu otwarcia z Rumunią 3:2.

GB 5 Polska 4 (OT)

Wynik

Pierwszy okres
1-0 J Phillips (Lachowich) 1,57
Podanie 1-1 (Walega, Zygmunt) 10.06
Kary: Waller (Wielka Brytania) Napad 3,30; Tronia (B) Wyjazd 13.07.

Drugi okres
2-1 Nielsen (Doud) 23.36
3-1 Kirk (Nielsen) PP 33.07
Kary: Pass (B) Boarding (5+mecz) 31,54; Nielsen (Wielka Brytania) intrf 36.46.

Trzeci okres
3-2 Zygmunt (Waleka, Jesiorski) PP 45.25
3-3 Valeka (Siura) 54.23
4-3 Berlini (Hammond, Mosey) PP 58.30
4-4 Frasco 59.12
Rzuty karne: D Phillips (Wielka Brytania) koniec 41.31; O’Connor (Wielka Brytania) Hak 43,42; Pasiut (B) Poziom wysoki 57,20.

więcej czasu
5-4 Jezioro (Halbert, Kirk) PP 62.35
Rzuty karne: Murray (B) Trip 62.14.

Strzały na bramkę: Ben Bounce (Wielka Brytania, 62,35) 6-5-14-2=27-4; John Murray (B, 62,35) 18-14-6-2=42-4.