WARSZAWA, 5 maja (Xinhua) — Polska pokonała w piątek Rumunię 6:2 w grupie A mistrzostw świata w hokeju na lodzie 2023 w Nottingham w Wielkiej Brytanii.
Polska czeka na awans od 1992 roku. Po zwycięstwach z Litwą, Włochami i Koreą Południową podopieczni Roberta Calabara byli o krok od osiągnięcia celu. .
Przed piątkowym starciem Polska była postrzegana jako zdecydowany faworyt, pokonując Rumunię 8:0 w meczu towarzyskim zaledwie dwa miesiące temu.
Jednak w pierwszej tercji zespół prowadzony przez Juliusa Penzesa zaskoczył rywali, Zsolt Peter przedarł się w dziewiątej minucie. Polska zareagowała znakomicie. Po przerwie wyrównał kapitan Christian Dziupiński, po czym na 4-1 podwyższyli również Bartłomiej Jesierski, Bartos Frasco i Allan Liszczarczyk.
Rumuński Palas Hajdo na pięć minut przed końcem zredukował stratę do 4:2, ale Polacy dominowali w końcowej fazie meczu.
Drugiego gola Dziupiński zdobył po perfekcyjnym kontrataku, a Kamil Valeka w ostatniej minucie wykorzystał genialne podanie Pawła Zygmunta.

„General writer. Twitter fanatic. Award-winning alcoholic practitioner. Pop culture guru.”

More Stories
Przetworzone mięso szkodzi wątrobie. Lekarze ostrzegają przed popularnymi produktami
Metro 2039 oficjalnie zapowiedziane. 4A Games ujawnia szczegóły nowej odsłony
Debiut Oskara Pietuszewskiego w reprezentacji Polski. Młody skrzydłowy dał impuls w kluczowym meczu