Polska ma bilet do elity hokeja na lodzie

WARSZAWA, 5 maja (Xinhua) — Polska pokonała w piątek Rumunię 6:2 w grupie A mistrzostw świata w hokeju na lodzie 2023 w Nottingham w Wielkiej Brytanii.

Polska czeka na awans od 1992 roku. Po zwycięstwach z Litwą, Włochami i Koreą Południową podopieczni Roberta Calabara byli o krok od osiągnięcia celu. .

Przed piątkowym starciem Polska była postrzegana jako zdecydowany faworyt, pokonując Rumunię 8:0 w meczu towarzyskim zaledwie dwa miesiące temu.

Jednak w pierwszej tercji zespół prowadzony przez Juliusa Penzesa zaskoczył rywali, Zsolt Peter przedarł się w dziewiątej minucie. Polska zareagowała znakomicie. Po przerwie wyrównał kapitan Christian Dziupiński, po czym na 4-1 podwyższyli również Bartłomiej Jesierski, Bartos Frasco i Allan Liszczarczyk.

Rumuński Palas Hajdo na pięć minut przed końcem zredukował stratę do 4:2, ale Polacy dominowali w końcowej fazie meczu.

Drugiego gola Dziupiński zdobył po perfekcyjnym kontrataku, a Kamil Valeka w ostatniej minucie wykorzystał genialne podanie Pawła Zygmunta.

READ  Najnowsze statuetki `` szczęśliwych Żydów '' w Polsce: świece potwierdzające `` sukces finansowy ''