Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nadanie nowego znaczenia koncepcji „zabawy jedzeniem” – Monash Lens

Nadanie nowego znaczenia koncepcji „zabawy jedzeniem” – Monash Lens

Jialin Ding ma doświadczenie w projektowaniu żywności, sztukach pięknych i projektowaniu interaktywnym, ale obecnie jest doktorantką w grupie badawczej Monash Creative Technologies, badającej wszystkie trzy – z jedzeniem w centrum uwagi.

Ale to nie jest jedzenie, jakie znamy; To nie jest to, co rozumiemy przez jedzenie. To jedzenie jako medium, materiał, gra i narzędzie badawcze w psychologii i technologii.

Ding zakończy doktorat w 2024 roku i pracuje nad projektem o nazwie Edible Symphony, w którym jedzenie – w tym przypadku krakersy – staje się głośnikami, wykorzystując płatki złota i pole magnetyczne podłączone do wzmacniacza – i to działa! Krakersy mogą odtwarzać Spotify! Co jest świetne, ale dlaczego?

„Możesz go ugryźć i pochłonąć dźwięk” – mówi Ding. „Ale jakie jest znaczenie? Tego się dowiemy. Jaki to ma sens dla ludzi?”

„To jest dla nas pytanie. Nie chodzi o produkt, ale o to, w jaki sposób wykorzystujemy te składniki odżywcze, aby wytworzyć, osiągnąć lub obliczyć reakcję.

Kolekcja kreatywnych technologii wewnątrz Obliczenia skoncentrowane na człowiekuczęść kolaż technologii informatycznych.

Naukowcy z grupy budują między innymi technologie interaktywne i wspomagające – w tym obecne projekty Interakcja człowiek-dron, integracja mózg-komputer, cyfrowa zabawa w wodzie i interfejs człowiek-rower.

Najnowszym projektem Dinga jest „Tańczące talerze: obliczeniowe projektowanie żywności dla dynamicznych ścieżek restauracyjnych”. Opublikowano tutaj W lipcu pokazała także swój film poniżej.

Przesuwaj jedzenie po talerzu

Pomysł jest taki, że jedzenie może przemieszczać się po talerzu i samodzielnie łączyć się z innymi potrawami. Witryna internetowa Dinga wyjaśnia to jako proces „ożywionych komputerowo obiektów nieożywionych i dynamicznych ścieżek przyjmowania pokarmu, w ramach którego można „programować” i „przekształcać” produkty spożywcze.

„Naczynia mogą regulować swoją dyfuzję (w tym aranżacje, kombinacje smaków i prezentację wizualną) w czasie rzeczywistym poprzez wiele procesów regulowanych przez system elektrozwilżania (napięcie między cieczą a elektrodą).”

READ  Recenzja bezprzewodowego systemu Wi-Fi Netgear Orbi 860/960 — lepszy niż system firmy Synology?

Zatem kropelki składników odżywczych – wody, aromatów, kawy – poruszają się pozornie niezależnie.

Co my, konsumenci żywności, o tym myślimy? Co by o tym pomyślał producent żywności lub szef kuchni? Czy to jedzenie? Czy to w ogóle może być jedzenie?

Deng zrealizował także projekty dotyczące programowalnego budyniu, czyli przekąski z mikrochipem, o nazwie Logic Bonbon. Opublikowano tutaj.

Zasadniczo kluczowy jest fakt, że w tych eksperymentach wykorzystuje się żywność. „Staje się metamateriałem” – mówi. „Istotność tego realizuje proces matematyczny. Studia przypadków badają projekty, w których żywność jest medium, za pomocą którego przeprowadzane są obliczenia, dzięki czemu na koniec można „posmakować” obliczeń. „

Rzut oka w przyszłość

Profesor Florian „Floyd” Müller, ekspert ds. projektowania interakcji, gier i zabaw z Creative Technologies Group, twierdzi, że badanie pozwala spojrzeć w przyszłość żywności i komputerów.

„Informatyka, która zadomowiła się już w kuchni, teraz zmierza w stronę samego jedzenia” – mówi. „Ale to działa również na odwrót. Integracja żywności i informatyki zmieni sposób, w jaki rozumiemy informatykę i żywność jako niezbyt różne rzeczy, ale jako nową granicę, która łączy w sobie to, co najlepsze z obu, otwierając nowe pytania, takie jak: A co jeśli można zjeść komputer? Komputer? Jak smakuje „informatyka”?

„To nie tylko zmieni branżę hotelarską (współpracujemy z naszym partnerem branżowym, producenti jest wspierany przez Australijską Radę ds. Badań Naukowych), co może zapewnić bardziej wciągające doświadczenia dzięki możliwości opowiadania nowych i różnych historii za pomocą interaktywnego jedzenia, ale także edukację w zakresie informatyki, podczas której uczniowie uczą się obsługi komputera poprzez jedzenie.

Stół wypełniony szklankami z płynami, jedzeniem na programowalnych talerzach i dokumentami, będący częścią projektu Dance Food

Poczuj doznania kulinarne

Ding i jej współpracownicy rozmawiają z popularną społecznością kulinarną w Melbourne o potencjale wykwintnej kuchni tanecznej i jej statusie jako sztuki kulinarnej na skrzyżowaniu technologii. W zeszłym roku zaprezentowano go na imprezie społeczności gościnnej w Worksmith.

READ  Frontiers of Pandora to nowa gra oparta na filmach Jamesa Camerona

„W przypadku talerzy tańczących zaprojektowaliśmy talerz, a pod nim znajduje się szereg elektrod. Możemy kontrolować smaki, przyprawy lub inne składniki, możemy się nimi bawić i przesuwać.

„To tylko podstawowe procesy wykorzystujące tę technologię, ale chodzi o to, w jaki sposób wykorzystamy właściwości artykułów spożywczych i możliwości obliczeniowe, aby uzyskać różne doświadczenia kulinarne?

„Na przykład szef kuchni może wstępnie zdefiniować miejsca, w których chce umieścić krople, i może zaprogramować to klatka po klatce, tak jak w animacji. Możemy połączyć produkty stałe i wodniste, możemy połączyć dwa różne smaki , możemy przesuwać różne rzeczy w stronę talerza, możemy bawić się reakcjami chemicznymi lub fizycznymi jak w kuchni molekularnej.

„Chcemy zobaczyć niezwykłe cechy, różniące się od tradycyjnego sposobu spożywania żywności. Może to na przykład poprawić doznania zmysłowe lub poprawić doznania smakowe. Dlatego właśnie prowadzimy obecnie badania z twórcami żywności i konsumentami .

W ramach projektu Dancing Foods osoba umieszcza jedzenie na programowalnym talerzu

Co o tym myślą, zwłaszcza szefowie kuchni?

„Zamiast myśleć o prezentowaniu dania jako ostatniej rzeczy, którą szef kuchni musi zrobić, to teraz dopiero początek opowiadania historii poprzez danie, umożliwiając ściślejszą interakcję między szefem kuchni, jedzeniem i restauracją, pozwalając na bogatszą zaangażowanie w to, co jemy i czego chcą ludzie, których jemy.” Stoją za nim.

„Dzięki temu twórcy jedzenia i goście mogą się spotkać!”