Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja bezprzewodowego systemu Wi-Fi Netgear Orbi 860/960 — lepszy niż system firmy Synology?

Recenzja bezprzewodowego systemu Wi-Fi Netgear Orbi 860/960 — lepszy niż system firmy Synology?

Tyle pytań, jedyna odpowiedź.

Tak!

Możesz i powinieneś zrobić dowolną z powyższych czynności i nadal być szczęśliwym jak małż.

Seria Obi 860 to tak zwany „siatkowy” system Wi-Fi, który składa się z głównego routera, który łączysz z przychodzącym łączem szerokopasmowym oraz jednej lub więcej stacji „satelitarnych”, które umieszczasz w różnych miejscach w domu, aby rozszerz zasięg swojej sieci Wi-Fi, Twój każdy zakamarek w domu.

stan siatkówki

Nazywa się to systemem „mesh”, ponieważ w przeciwieństwie do prostego routera z przedłużaczem zasięgu nie wszystkie satelity muszą odbierać sygnał bezpośrednio z routera centralnego, aby utrzymać połączenie z Internetem.

Możesz na przykład ustawić główny router Orbi w salonie z przodu domu, skąd pochodzi połączenie NBN, jednego satelitę Orbi w kuchni z tyłu domu, a następnie drugiego satelitę Orbi w tylna szopa, i nadal będzie działać dobrze, nawet jeśli Orbi nie może uzyskać sygnału z głównego salonu Orbi.

Ponieważ jest to sieć kratowa, sygnał routera może „przeskoczyć” do tylnej szopy przez Orbi w kuchni, skutecznie wzmacniając się po drodze. Siatkowe kratki są niezwykle elastyczne i łatwe w konfiguracji, i szczerze mówiąc, nie wiemy, dlaczego ktoś, kto ma coś zbliżonego do przyzwoitego domu, miałby zadowolić się czymś mniejszym.

Ale możesz zadowolić się czymś więcej!

Jak widać, Orbi 860 nie jest najszybszym dostępnym systemem Wi-Fi typu mesh. To nawet nie jest najszybszy system mesh, jaki sprzedaje Netgear.

Orbi 860 firmy Netgear jest dostępny w trzypaku, który zawiera jeden router i dwa punkty zdalne, aby zwiększyć zasięg Wi-Fi.

Orbi 860 ma całkowitą przepustowość 6 Gb / s, ale za 700 USD więcej Netgear Orbi 960 ma całkowitą przepustowość 10,8 Gb / s. Wynika to z obsługi nowszego standardu „Wi-Fi 6E”, który działa w paśmie bezprzewodowym 6 GHz i ma większą przepustowość niż starszy system „Wi-Fi 6 obsługiwany przez sieć Orbi 860 lub Synology”, który recenzowaliśmy w zeszłym roku Wrzesień.

READ  6 gier, na które czekamy

A jeśli myślisz, że to za dużo liczb, masz absolutną rację. Te ogólne wartości przepustowości (6 Gb/s vs. 10,8 Gb/s) nie odnoszą się do szybkości połączenia żadnego urządzenia w Twojej sieci domowej, ale do sumy wszystkich Twoich urządzeń, gdyby wszystkie działały z pełną wydajnością w tym samym czasie, ale tylko w idealnym świecie bez zakłóceń Wi-Fi.-Fi od sąsiadów i nie ma ścian, które pochłaniają i/lub odbijają sygnał Wi-Fi.

Oznacza to, że perspektywy dla was obojga są w potrzebie I Uzyskanie 6 Gb/s, a właściwie 10,8 Gb/s, jest niewiarygodnie cienkie i w większości nie ma nic wspólnego z codziennym szczęściem.

Ważniejsze jest to, jak szybko urządzenie, którego używasz, osiąga w danym momencie, i to właśnie mierzyliśmy w setkach testów, które przeprowadziliśmy na potrzeby tej recenzji.

Prędkości te wahają się od prędkości odczytu/zapisu 430/410 Mb/s podczas połączenia między dwoma urządzeniami podłączonymi przez Ethernet do tego samego routera lub satelity Orbi, do 126/58 Mb/s odczytu/zapisu, gdy jedno z tych urządzeń komunikuje się przez Wi-Fi. satelity, a drugie urządzenie jest podłączone do routera za pośrednictwem sieci Ethernet.

Te liczby też są nieistotne, z wyjątkiem tego, że mówią ci jedno: Orbi 860 jest bardzo szybki (na przykład Netflix potrzebuje tylko 15 Mb/s prędkości odczytu dla filmu 4K) i jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziesz potrzebować dodatkowej prędkości, którą Orbi 960 ofert zamknij.

Ale to nie znaczy, że nigdy nie będziesz go potrzebować. Kto wie, co przyniesie przyszłość?

Liczby również sugerują nam wiele tutaj w Digital Life Labs: system sieci Orbi jest prawie 30 procent szybszy niż system sieci Synology, który sprawdziliśmy w zeszłym roku.

(Wyniki różnią się w zależności od testu, aw niektórych testach system Synology był szybszy. Recenzja Wi-Fi w świecie rzeczywistym to nic innego jak nauka ścisła).

READ  Badanie wykazało związek między Twoimi preferencjami muzycznymi a Twoim kompasem moralnym

Muszę powiedzieć, że w pewnym sensie kibicowaliśmy systemowi Synology, który naszym zdaniem ma bardziej użyteczny interfejs i lepsze aplikacje niż system Netgear. Nie wspominając o tym, że firma Synology oferuje aktualizacje oprogramowania układowego częściej niż Netgear, co pomoże chronić sieć domową przed atakiem.

Ale poza szybkością jest kilka rzeczy, które lubimy w systemie Orbi, z których główną jest to, że jest wyposażony w wstępnie skonfigurowane Wi-Fi „Orbi-IoT” z odpowiednimi ustawieniami dla inteligentnych urządzeń domowych, takich jak światła, czujniki, i aparaty fotograficzne.

Ta funkcja sama w sobie może zaoszczędzić wiele bólu serca i może zrekompensować niedociągnięcia interfejsu użytkownika Netgear.

Ponadto seria Orbi 860 nie wygląda tak obraźliwie jak system Synology, który powinien coś zrobić ze swoimi nieestetycznymi antenami.

Ale to jest coś, czego nie można naprawić za pomocą naklejek.

Seria ORBI 860

Lubi: Szybkie Wi-Fi. Łatwe do dodania satelity rozszerzają zasięg na każde pomieszczenie w domu.
nie lubi: Interfejs sieciowy jest poniżej normy w porównaniu do Synology. Dodatkowe dodatkowe koszty bezpieczeństwa.
cena: 2099 USD za trzypak Orbi 860. 1499 USD za bliźniaka.