Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA ujawnia półfinalistów konkursu Exploration Pojemność Challenge

NASA ujawnia półfinalistów konkursu Exploration Pojemność Challenge

NASA ujawnia półfinalistów konkursu Exploration Pojemność Challenge

Logo Power to Explore 2024 składa hołd nadchodzącemu całkowitemu zaćmieniu słońca w Stanach Zjednoczonych.

NASA

NASA wybrała 45 esejów studenckich jako półfinalistów konkursu Exploration Capability Challenge 2024, krajowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów K-12 prezentującego wzmacniającą moc radioizotopów. Uczestnicy mieli za zadanie zbadać, w jaki sposób NASA zasilała niektóre ze swoich najbardziej kultowych misji naukowych, oraz marzyć o tym, w jaki sposób ich osobista „supermoc” mogłaby pobudzić ich do sukcesu w ich własnej misji naukowej zasilanej radioizotopami. W ramach konkursu uczniowie mieli dowiedzieć się o radioizotopowych systemach zasilania (RPS), czyli „bateriach nuklearnych”, których NASA używa do badania najsurowszych, najciemniejszych i najbardziej zapylonych części naszego Układu Słonecznego. RPS umożliwił wielu statkom kosmicznym wykonywanie niemożliwych misji w całkowitej ciemności.

W maksymalnie 250 słowach uczniowie napisali o własnej misji, w której wykorzystano te kosmiczne systemy zasilania, i opisali ich moc niezbędną do osiągnięcia celów misji. Wyzwania związane z eksploracją kosmosu bez energii słonecznej są szczególnie ważne przed nadchodzącym całkowitym zaćmieniem słońca w Stanach Zjednoczonych, które nastąpi 8 kwietnia i które da wgląd w to, jak wyglądałoby życie bez światła słonecznego.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.

READ  Supermasywna czarna dziura Drogi Mlecznej powoduje wyciek gazu