Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA ujawnia półfinalistów konkursu Exploration Pojemność Challenge

NASA ujawnia półfinalistów konkursu Exploration Pojemność Challenge

Logo Power to Explore 2024 składa hołd nadchodzącemu całkowitemu zaćmieniu słońca w Stanach Zjednoczonych.

NASA

NASA wybrała 45 esejów studenckich jako półfinalistów konkursu Exploration Capability Challenge 2024, krajowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów K-12 prezentującego wzmacniającą moc radioizotopów. Uczestnicy mieli za zadanie zbadać, w jaki sposób NASA zasilała niektóre ze swoich najbardziej kultowych misji naukowych, oraz marzyć o tym, w jaki sposób ich osobista „supermoc” mogłaby pobudzić ich do sukcesu w ich własnej misji naukowej zasilanej radioizotopami. W ramach konkursu uczniowie mieli dowiedzieć się o radioizotopowych systemach zasilania (RPS), czyli „bateriach nuklearnych”, których NASA używa do badania najsurowszych, najciemniejszych i najbardziej zapylonych części naszego Układu Słonecznego. RPS umożliwił wielu statkom kosmicznym wykonywanie niemożliwych misji w całkowitej ciemności.

W maksymalnie 250 słowach uczniowie napisali o własnej misji, w której wykorzystano te kosmiczne systemy zasilania, i opisali ich moc niezbędną do osiągnięcia celów misji. Wyzwania związane z eksploracją kosmosu bez energii słonecznej są szczególnie ważne przed nadchodzącym całkowitym zaćmieniem słońca w Stanach Zjednoczonych, które nastąpi 8 kwietnia i które da wgląd w to, jak wyglądałoby życie bez światła słonecznego.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.

READ  Twoja decyzja o przeczytaniu tego artykułu nie jest wynikiem zmiażdżenia przez grawitację twojego ducha kwantowego