Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W miarę wzrostu liczby przypadków wzywaj do wprowadzenia bezpłatnych szczepionek przeciw grypie

W miarę wzrostu liczby przypadków wzywaj do wprowadzenia bezpłatnych szczepionek przeciw grypie

Tasmańscy lekarze pierwszego kontaktu dołączyli do szlaku wyborczego, żądając bezpłatnych szczepionek, aby zmniejszyć obciążenie kosztami. Dowiedz się, czego chcą.

Najnowsze dane Wspólnoty Narodów pokazują, że w zeszłym roku na Tasmanii odnotowano 3578 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków grypy w porównaniu z zaledwie 297 w 2013 r. W tym roku odnotowano już 164 przypadki.

Doktor Toby Gardner, prezes Royal Australian College of General Practitioners, powiedział, że poszerzenie dostępu do obu szczepionek uratuje życie i będzie kosztować 4,22 miliona dolarów rocznie za bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w gabinetach lekarskich osób nieobjętych krajowym programem szczepień oraz 1 milion dolarów w przypadku meningokoków B. Szczepionka dla dzieci i młodzieży.

Royal Australian College of General Practitioners Tasmański przewodniczący i lekarz rodzinny dr Toby Gardner. Zdjęcie: Dostarczone/RACGP

Mówi, że oprócz wzrostu liczby zachorowań na grypę w okresie letnim istnieją obawy, że ludzie popadną w samozadowolenie z zaszczepienia się.

„Społeczność jest bardzo zmęczona szczepionkami, dlatego staramy się, aby mieszkańcy nie zapomnieli, że szczepionka przeciw grypie ratuje życie i chroni ludzi przed szpitalem” – powiedziała dr Gardner.

„Jest ono w dużej mierze finansowane ze środków publicznych, ale nalegamy, aby państwo objęło ubezpieczeniem wszystkich, zwłaszcza tych, którzy nie otrzymują szczepionek finansowanych ze środków publicznych.

„Szczepienie większej liczby mieszkańców Tasmanii zapobiegnie poważnym skutkom choroby i wylądowaniu w szpitalu większej liczby osób.

„Wiemy, że jeśli chodzi o szczepienia, dla wielu pacjentów koszt ma znaczenie, dlatego udostępniając wszystkim bezpłatny dostęp do szczepień, możemy zmniejszyć skutki tego niebezpiecznego wirusa.

„Jest to szczególnie prawdziwe w czasach dużej presji życiowej, kiedy wiele rodzin jest zmuszonych do podejmowania niemożliwych do podjęcia decyzji między zakupem artykułów spożywczych i leków, zatankowaniem samochodu a rezerwacją konsultacji ogólnej lub innej wizyty lekarskiej”.

Dr Gardner powiedziała, że ​​koroner z Tasmanii zalecił pacjentom zapewnienie dostępu do bezpłatnych szczepionek przeciwko meningokokom grupy B po dochodzeniu w sprawie tragicznej śmierci 16-letniej dziewczynki w wyniku zakażenia w 2018 roku.

READ  Naukowcy opublikowali „kolosalną” mapę wszechświata, która zawiera ponad miliard galaktyk

Choć jest rzadkie, może być śmiertelne lub prowadzić do poważnych blizn, utraty kończyn i uszkodzenia mózgu – dodał.

„Udostępnienie bezpłatnej szczepionki przeciwko meningokokom B dla niemowląt w wieku do 2 lat oraz młodzieży w wieku od 15 do 19 lat miałoby ogromne znaczenie.

„Załatwmy więc to i pomóżmy chronić jak najwięcej osób przed krzywdą”.

Ładowanie osadzonego…

[email protected]