Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gwałtowne zmiany emocjonalne mogą powodować pourazowe drętwienie i nadpobudliwość

Gwałtowne zmiany emocjonalne mogą powodować pourazowe drętwienie i nadpobudliwość

U pacjentów, u których zdiagnozowano zespół stresu pourazowego (PTSD), mogą wystąpić objawy obejmujące niedostateczną ekspresję emocji, taką jak drętwienie, a także nadmierną ekspresję, taką jak wybuchy złości. Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Yale, te pozornie sprzeczne objawy mogą współistnieć w wyniku szybkich przejść między stanami niedopobudzenia (niedostateczna reakcja na zdarzenie) a nadmiernym pobudzeniem (nadmierna reakcja).

znaleziska, Niedawno opublikowane Naukowcy twierdzą w JAMA Open Network, że mogłoby to zapewnić skuteczniejsze strategie leczenia.

[T]Wyniki sugerują, że osoby z PTSD szybko przechodzą od braku reakcji emocjonalnej do bardzo negatywnego stanu emocjonalnego, podczas gdy osoby bez PTSD doświadczają bardziej stopniowego przejścia między tymi dwoma stanami.

Do badania naukowcy zrekrutowali ponad 1400 osób, które doświadczyły pewnego rodzaju traumy, na przykład bycia świadkiem lub narażonym na akty przemocy lub wypadek samochodowy. Następnie uczestnicy wypełnili Listę Kontrolną PTSD, kwestionariusz podobny do tego, który służy do diagnozowania PTSD w warunkach klinicznych; Osoby spełniające kryteria diagnostyczne uznano za potencjalnych uczestników PTSD, a wyniki ich badań porównano z osobami narażonymi na traumę, które nie spełniały kryteriów PTSD.

Aby ocenić stan emocjonalny uczestników, badacze pokazali im serię obrazów, od neutralnych (na przykład osoba trzymająca papierosa), przez nieco negatywne (lekko zakrwawiona twarz boksera), po bardzo negatywne (bardzo zakrwawiona twarz boksera twarz). osobę dotkniętą chorobą) i poprosił ją o ocenę zadowolenia lub niezadowolenia ze zdjęć.

„Odkryliśmy, że osoby z prawdopodobnym zespołem stresu pourazowego znacznie szybciej przechodziły z neutralnego stanu emocjonalnego do negatywnego stanu emocjonalnego, na podstawie tego, jak oceniały oglądane obrazy” – powiedział główny autor badania. Nachshon Korempracownik naukowy w laboratorium Ilana Harpaza Rotemaprofesor psychiatrii w Yale University School of Medicine i główny autor badania.

[T]Naukowcy sugerują, że wraz z intensywniejszym odrętwieniem emocjonalnym wzrasta próg reaktywności emocjonalnej

READ  Robot pokazuje, jak dinozaury machają piórami, aby odstraszyć ofiarę

Zasadniczo odkrycia sugerują, że osoby z PTSD szybko przechodzą od braku reakcji emocjonalnej do bardzo negatywnego stanu emocjonalnego, podczas gdy osoby bez PTSD doświadczają bardziej stopniowego przejścia między tymi dwoma stanami.

Ponadto badacze odkryli, że osoby, które na liście kontrolnej zespołu stresu pourazowego uzyskały najwyższe wyniki w zakresie objawów związanych z odrętwieniem emocjonalnym (zgłosiły, że bardziej niepokoi ich utrata zainteresowania czynnościami, które sprawiały im przyjemność, poczucie dystansu lub odcięcia od innych lub problemy) . doświadczać pozytywnych emocji) charakteryzowały się szybszymi przejściami pomiędzy obydwoma stanami.

Na podstawie wyników innych badań naukowcy sugerują, że wraz z poważniejszym odrętwieniem emocjonalnym wzrasta próg reaktywności emocjonalnej.

„Kiedy zdrowa osoba jest narażona na coś nieco nieprzyjemnego, może zauważyć, że jest to dla niej niewygodne i zauważyć, że powinna zwrócić na to uwagę, ale prawdopodobnie nie wywoła to emocji ani reakcji fizjologicznej w organizmie” – powiedział Korem. „W pewnym momencie, nawet jeśli osiągną swój próg, zaczną reagować emocjonalnie i będą używać pewnego rodzaju technik behawioralnych, aby regulować tę reakcję”.

Na przykład osoba, która zaczyna reagować na straszny film, może powiedzieć, że to nieprawda, lub wyłączyć film.

„Ale u osób, u których zdiagnozowano zespół stresu pourazowego (PTSD), dzieje się tak, że ich ciała zaczynają uwalniać substancje chemiczne w odpowiedzi na nawet łagodne bodźce, nawet jeśli nie zdają sobie poznawczo sprawy, że coś jest nie tak” – powiedział Korem. „Kiedy czynniki wyzwalające staną się bardziej intensywne, mogą to zauważyć, ale w tym momencie mechanizmy obronne ich organizmu działają już na maksimum i nie ma możliwości zastosowania technik, aby poradzić sobie z sytuacją. Wtedy przeważają emocje”.

Naukowcy twierdzą, że te odkrycia mogą pomóc w strategiach leczenia, zwłaszcza w podejściach skupiających się na regulacji emocji, co może pomóc pacjentom w radzeniu sobie z nagłą eskalacją reaktywności lub zapobieganiu jej.

READ  „Jurajskie Pompeje” wytwarzają tysiące „zygzakowatych” skamieniałości

W przyszłości badacze dążą do lepszego zrozumienia związku między reakcjami emocjonalnymi i fizjologicznymi na bodźce u osób cierpiących na zespół stresu pourazowego (PTSD).

/Wydanie uniwersyteckie. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.