Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Festiwal Filmów Polskich w Sydney – FilmInk

Festiwal Filmów Polskich w Sydney – FilmInk

Festiwal Filmów Polskich powróci w czerwcu i lipcu do Sydney z wyborem nowych polskich filmów, od thrillerów szpiegowskich po wciągające dramaty, fascynujące historie prawdziwe, zabawne komedie i coś dla całej rodziny. Pełny program jest już dostępny na stronie festiwalu, a bilety są już w sprzedaży.

Festiwal Filmów Polskich co roku prezentuje różnorodne, inspirujące, dające do myślenia i zabawne filmy, dając australijskiej publiczności wgląd w historie pochodzące z fascynującego kraju położonego na geograficznym i kulturowym skrzyżowaniu Europy Zachodniej i Wschodniej. W 2024 roku przypada 10. rocznica festiwalu, który pierwotnie powstał w Perth, a obecnie odbywa się co roku w Sydney i Perth. „Świętując ten ważny kamień milowy, serdecznie zapraszamy wszystkich do zagłębienia się w świat polskiego kina dzięki naszemu programowi na rok 2024. Tegoroczna oferta prezentuje bogactwo i różnorodność polskiej oferty filmowej, podkreślając jednocześnie światowej klasy umiejętności twórców. Polscy twórcy filmowi zapewnia widzom niezapomnianą podróż przez wciągające historie i wciągające narracje rozgrywające się w różnych okresach historii Polski – powiedziała dyrektor festiwalu Magdalena Ambroskiewicz.

Festiwal rozpocznie się w niedzielę 23 czerwca w Norton St. Palace święto ognia, Nowy film reżyserki Kenji Dębskiej, najbardziej znanej z chwytających za serce komediodramatów, takich jak „Back then” i „These Daughters of Mine”. To kolejna poprawiająca samopoczucie historia, przepełniona duchem „chwytania chwili”. Film, będący adaptacją powieści Jakuba Maleckiego pod tym samym tytułem, płynnie splata ze sobą opowieści o nadziei i osobistym triumfie dwóch sióstr, 20-letniej oniemiałej Anastazji i obiecującej baletnicy Łucji, które stawiają czoła złożonym wyzwaniom życia.

„Kolejny film z cyklu filmów Kingi Dębskiej, który jest filmem poprawiającym nastrój i pozwalającym zapomnieć o monotonii dnia codziennego.” Kinoblog

W ofercie na rok 2024 znajdują się także:

Oparta na faktach, które miały miejsce w Polsce podczas zimnej wojny Sobowtór. Podwójny to psychologiczny thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się po obu stronach żelaznej kurtyny i opowiada o splatających się losach dwóch mężczyzn, Hansa Steinera w Strasburgu i Jana Bittnera w Gdańsku, żyjących w równoległych, ale nierozerwalnie połączonych światach. Zdobył kilka nagród filmowych, w tym dla najlepszego reżysera (Jan Holubek) na 48. edycji Nagród Filmowychy Festiwal Filmowy w Gdyni trzyma widza w napięciu, stopniowo odkrywając więź łączącą obie postacie.

READ  Max odwołuje serial Stewardesa

„Doskonały kunszt, świetna gra aktorska, wyjątkowa wizja i styl!” — Polski magazyn Vogue

Laureat prestiżowej nagrody Złotego Lwa dla najlepszego filmu 48. edycjiy Festiwal Filmowy w Gdyni, oprócz Nagrody Dziennikarskiej i Nagrody Jury Młodzieżowego, Scarbourne’a To niekonwencjonalny dramat akcji w stylu Tarantino, przesiąknięty czarną komedią i luźno inspirowany wydarzeniami historycznymi oraz powrotem bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, generała Tadeusza „Kosa” Kościuszki do ojczyzny, gdzie planuje powstanie przeciwko Rosjanom.

„Wciągający i znakomicie nakręcony thriller akcji, który zachwyci całą publiczność.” – Ghamra

Producenci nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało” przedstawiają docenione przez krytyków filmy „Ostatnia rodzina” i „Carte Blanche”. Słowa w tle Scenariusz: Jacek Lusiński Kolejny mocny dramat inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. To pełna emocji historia ukazująca kobiecą siłę w nieustannej walce matki o zapewnienie jak najlepszej przyszłości swojemu autystycznemu synowi, co ostatecznie doprowadziło do ważnych reform w polskim systemie edukacji.

Ultima Thule Wspaniały film krótkometrażowy w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego i świetna rola Jakuba Gerzala. Film zdobył nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Mały Budżet Festiwalu Filmowego w Gdyni 2023 i to przejmująca opowieść o odkrywaniu siebie na odległej szkockiej wyspie Fola, gdzie 30-letni Bartek szuka ukojenia w chaosie codziennego życia.

Oparta na pół-autobiograficznej powieści Leopolda Termanda pod tym samym tytułem, opowieść o młodym polskim Żydzie imieniem… Philip, Uciekając przed masakrą w getcie warszawskim, przebiera się za Francuza i pracuje w luksusowym niemieckim hotelu, kusząc los oddając się zakazanym romansom z miejscowymi kobietami.

Pies, który podróżował pociągiem, Podnosząca na duchu historia rodzinna, która podbiła serca widzów w całej Polsce, plasując się w pierwszej trójce najpopularniejszych polskich filmów w zeszłym roku. Ta współczesna powieść, na podstawie słynnej książki Romana Pisarskiego, opisuje urocze przygody Lambo, prawdziwego psa żyjącego we Włoszech w latach 50. XX wieku.

READ  13 powodów, dla których gwiazda Tommy Dorfman jest pozornie transpłciowa, używa swoich zaimków

Chopina. Nie boję się ciemności, Inspirujący dokument opowiadający historię trzech wybitnych pianistów, Leszka Mozdgera, Faresa Basmadjiego i Jae-Eun-wona, którzy przygotowują się do wykonania dzieł polskiego kompozytora Fryderyka Chopina w miejscach, w których nikt nie spodziewałby się usłyszeć muzyki na żywo.

Zakończenie festiwalu jest teściowie 2, Długo oczekiwana kontynuacja niezwykle udanej i docenionej przez krytyków komedii „Teściowie”, w której krewni przyszłej pary łączą siły, aby uniemożliwić im zawarcie małżeństwa.

Wszystkie filmy wyświetlane są z angielskimi napisami.

Bilety są już w sprzedaży, a pełny program dostępny jest na stronie http://www.polishfilmfestival.org/sydney

Aby być na bieżąco z aktualnościami z polskiego FF, śledź nas na Facebooku @Festiwal Filmów Polskich w Sydney Lub Instagrama Zapisz się na naszą listę mailingową pod adresem https://www.polishfilmfestival.org/sydney-newsletter.

2024 Festiwal Filmów Polskich w Sydney Organizowany jest pod patronatem honorowym i przy wsparciu finansowym Konsulat Generalny RP w Sydney I Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wydarzenie wspierają także Kancelaria Prawna Migration oraz Business Tax i Money House (sponsorzy wiodący) oraz Hicron, Opal Minded, Tailored Tax Solutions, Benefit Legal i Perfect Contracting (sponsorzy wiodący).

Pełna lista partnerów i sponsorów dostępna jest na stronie festiwalu.

Pełny program Festiwalu Filmów Polskich 2024 w Sydney

  • Noc otwarcia: Ognista uczta (Soweto Ugenya) Kingi Dębskiej; Australijska premiera

Niedziela 23 czerwca, od 16:30 do 17:00, rozpoczyna się Palace Street Norton

  • Sobowtór. Podwójny(Podobny do supotora) napisany przez Jana Holubka; Premiera w Australii

Środa, 26 czerwca, godzina 18:45 w Pałacu Centralnym

Sobota, 6 lipca, godzina 18:00 Norton Palace Street

  • Scarbourne’a (Sałata) napisany przez Paula Maslona; Premiera w Australii

Sobota 29 czerwca o 18:00 Norton Street Palace

  • Pies, który podróżował pociągiem (O moja duszo, jestem taki szczęśliwy) Magdaleny Nitsch, premiera w Australii

Niedziela, 30 czerwca o 12:30 Norton Palace Street

  • Philip (Philip) Napisał Michał Kvisiński;
READ  Otwórz swojego Mao do Zbawa

Niedziela, 30 czerwca, godzina 16:00 Norton Street Palace

  • Nie boję się ciemności (Chopina. Nie pozwól sobie tego żałować) Napisała: Joanna Kaczmarek; Premiera w Nowej Południowej Walii

Sobota, 13 lipca o 18:00 Norton Street Palace

  • Słowa w tle (Chubuk) napisany przez Jacka Łozińskiego; Premiera w Australii

Niedziela, 14 lipca, godzina 15:00 Norton Street Palace

  • Ultima Thule (Ultima Thule) Klaudiusza Crostowskiego; Australijska premiera

Sobota, 20 lipca, godzina 18:00 przy Palace Street Norton

  • Zakończenie nocy: Teściowie 2 (Teskovy 2) napisana przez Kalinę Alabrodzińską; Premiera w Australii

Niedziela, 21 lipca, 16:30 Pałac Norton Street