Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aby uzyskać prawdziwy obraz fortuny, umieść atrament drukarki za uszami zamiast Chanel nr 5 • Rejestr

Atrament do drukarek nadal jest jednym z najdroższych płynów na rynku, przy litrze podstawowego domowego biura, w cenie porównywalnej z bardzo luksusową butelką szampana lub dębowego koniaku.

Rzecznik konsumentów kto? Okazuje się, że atrament kupowany od producentów drukarek może osiągnąć . 286% droższe z alternatyw stron trzecich.

Zanurz końcówkę w jednym kałamarzu, a następnie delikatnie wytrzyj nadmiar bibuły, która? Znalazłem opakowanie z kolorowym atramentem (cyjan, magenta, żółty) do drukarki WorkForce WF-7210DTW, która kosztuje 75,49 GBP od firmy Epson.

To daje 2410 funtów za litr – lub 1369 funtów za kufel” – powiedział Wich.

Grupa konsumentów wspomniała również, że ponieważ drukarka Epson wymaga również oddzielnego czarnego wkładu Epson za 31,99 GBP, łączny koszt atramentów zastępczych do drukarek Workforce wynosi 107,98 GBP.

Z drugiej strony, gdyby ludzie zrezygnowali z marki i wybrali pełną gamę czarnych i kolorowych atramentów od renomowanego dostawcy zewnętrznego, kosztowałoby to zaledwie 10,99 GBP – mniej niż jedną dziesiątą ceny.

Drukowanie stało się koniecznością dla wielu pracowników zaszytych w domu podczas pandemii. Ankieta przeprowadzona przez What? Spośród 10 000 konsumentów 54 procent używało swoich drukarek przynajmniej raz w tygodniu, co? Powiedziała, że ​​szacuje, że wkład atramentowy należy wymieniać trzy razy w roku.

W raporcie zbadano taktykę, jaką stosują główni dostawcy, aby promować korzystanie z „certyfikowanych”, „oryginalnych” i „gwarantowanych” dostaw atramentu.

Na przykład urządzenia firmy Epson wykryły na ekranie LCD nieoryginalny atrament podczas korzystania z wkładu innej firmy, a drukarki HP aktywnie uniemożliwiają klientom korzystanie z materiałów eksploatacyjnych innych firm.

Myślisz, że Adam French, jeden z orędowników praw konsumenta w Witch? Taka sytuacja jest po prostu nie do przyjęcia.

„Atrament do drukarki nie powinien kosztować więcej niż wymyślna butelka szampana lub Chanel No. 5” – powiedział French. „Odkryliśmy, że istnieje wiele produktów innych firm, które przewyższają ich markowe odpowiedniki za ułamek ceny”.

READ  Uczeń dwunastej klasy w Inner West w Sydney błaga Bagpipera, aby zrobił sobie przerwę podczas blokady

W zachęcającym apelu skierowanym do konsumentów powiedział, że atrament innych firm powinien być osobistym wyborem, a nie „podyktowanym przez branżę drukarek”.

„Och? Będzie nadal edukować konsumentów na temat zdumiewających różnic w kosztach między atramentami własnymi a firmami zewnętrznymi oraz dostarczać ludziom informacji potrzebnych do zakupu najlepszego atramentu do ich drukarek” – powiedział.

Dokładnie to robi Stowarzyszenie Konsumentów تفعل Prawie 20 lat temu, kiedy wspomniałem, że atrament do drukarki kosztuje około 1700 funtów za litr. Wtedy – tak jak teraz – Stowarzyszenie Konsumentów radziło konsumentom, aby trzymali się z daleka od markowych wkładów do drukarek i wybierali tańsze alternatywy.

Ankieta przeprowadzona przez Witta? Okazało się, że 16 marek zewnętrznych przewyższało główne marki pod względem cen atramentu.

Epson nie był jedyną drukarką charakteryzującą się wygórowanymi cenami atramentu. Palce zostały również skierowane na Canona i HP.

Ze swojej strony firma Epson stwierdziła, że ​​„klientom należy zaoferować wybór… w celu zaspokojenia ich potrzeb w zakresie drukowania” i wymienił szereg opcji, w tym Systemy EcoTank I comiesięczny serwis atramentu.

Odnosząc się do każdego, kto chce zaoszczędzić pieniądze z firmą zewnętrzną, Epson powiedział: „Wreszcie, ponieważ nieoryginalne atramenty nie są projektowane ani testowane przez firmę Epson, Nie gwarantuj, że te atramenty nie uszkodzą drukarki. Chociaż firma Epson nie zabrania używania atramentów firm innych niż Epson, uważamy, że wyświetlanie ostrzeżenia, że ​​jakiekolwiek szkody wynikające z użycia tych atramentów może spowodować unieważnienie gwarancji, jest uzasadnione i naprawdę odpowiedzialne”.

W ramach ich osiągnięć, tak? Odkryłem, że niektóre drukarki HP korzystają z systemu o nazwie „Dynamic Security”, który rozpoznaje pliki Wkłady wykorzystujące chipy firm innych niż HP i uniemożliwiające ich działanie.

HP próbowało walczyć z zewnętrznymi producentami atramentów, którzy próbują uzyskać sprzedaż materiałów eksploatacyjnych Naprawa modelu biznesowego drukarek: przełączając na drukarki zbiorników z atramentem który jest dostarczany z zapasami na szacowany czas; Lub sprzedając sprzęt do drukarek, aby uzyskać więcej z góry i umożliwić klientom biznesowym lub konsumentom zakup materiałów, których potrzebują.

READ  Masz problem z uzyskaniem obrazu wyjściowego z nowego automatu do gier Ryzen 5

W odpowiedzi na Kto? HP powiedział, że „oferuje wysokiej jakości, trwałe i bezpieczne materiały eksploatacyjne do drukowania z szeroką gamą opcji do wyboru dla klientów, w tym HP Instant Ink – wygodną usługę subskrypcji drukowania z ponad 9 milionami użytkowników, która może zaoszczędzić klientom w Wielkiej Brytanii nawet 70 na centów” na koszt atramentu, przy czym plany dotyczące atramentu zaczynają się od 0,99 funta miesięcznie”.

Reg Czytelnicy mogą pamiętać impas Informacje o HP Instant Ink. To był darmowy plan odnośnie, nieco. dla obecnych klientów.

W firmie Canon rzecznik firmy powiedział, że produkty atramentowe innych firm mogą współpracować z ich drukarkami, ale „wewnętrzna technologia została zaprojektowana tak, aby prawidłowo współpracować z naszymi oryginalnymi atramentami, które są specjalnie zaprojektowane do współpracy z technologią Canon”.

„Zachęcamy klientów do używania oryginalnych atramentów, aby zapewnić długowieczność swojej drukarki, a także zapewnić, że ich ostateczne wydruki będą odpowiadały standardowi jakości, który uważamy za jakość firmy Canon. Ponadto stosowanie atramentów innych firm unieważnia gwarancję drukarki”.

Prawie cztery na dziesięć (39 procent) osób twierdzi, że nie używa wkładów innych firm z powodu obaw, że mogą nie działać z ich drukarką, może to wyjaśniać, dlaczego ponad połowa (56 procent) konsumentów, którzy je PRZETESTOWALI Nadal używają drogich oryginalnych wkładów marki, mimo że dostępne są tańsze alternatywy. ®