Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacja silnika elektromagnetycznego Huawei i rozdziału Western Digital

Aktualizacja silnika elektromagnetycznego Huawei i rozdziału Western Digital

W tym artykule mówimy o innowacyjnej reakcji Huawei na ograniczenia handlowe, a także o aktualizacjach kierownictwa obu firm, które doprowadzą do podziału działów WDC zajmujących się dyskami twardymi i pamięcią flash NAND.

Ograniczenia w handlu mogą mieć nieoczekiwane konsekwencje. Na Mobile World Congress 2024 w Barcelonie miałem okazję odwiedzić Huawei i zapoznać się z oferowanymi przez firmę rozwiązaniami konsumenckimi, telekomunikacyjnymi i korporacyjnymi. Osoby zajmujące się produktami konsumenckimi rozmawiały ze mną o przenoszeniu swoich urządzeń mobilnych na własne systemy operacyjne i z dala od Androida ze względu na te ograniczenia.

Innym interesującym i powiązanym wydarzeniem jest stwierdzenie Huawei, że nie może uzyskać najnowszych dysków twardych, z których wiele jest produkowanych przez amerykańskie firmy Seagate i Western Digital. W rezultacie ogłosili wszystkie urządzenia do tworzenia kopii zapasowych w formacie flash oraz nowe urządzenie pamięci masowej (elektryczny magazyn magnetyczny) powiązane z ich rozwiązaniem do przechowywania archiwów, Oceanstor Arctic. Wszystkie urządzenia do tworzenia kopii zapasowych w formacie flash to OceanProtect X9000 do tworzenia kopii zapasowych o wysokiej wydajności i OceanProtect E8000 do tworzenia kopii zapasowych o dużej pojemności. Spodziewam się, że pamięć flash stosowana w produktach Huawei będzie pochodzić z Chin.

Podczas swojego wydarzenia medialnego Huawei opowiedział o swoich oczekiwaniach dotyczących dysków półprzewodnikowych (SSD), stwierdzając, że obecnie może mieć dyski SSD o pojemności 30 TB, ale dyski SSD o pojemności 60 TB będą dostępne w drugiej połowie (2024 r.). Firma twierdzi, że pracuje nad technologią (prawdopodobnie z większą ilością pamięci flash na dysku SSD), która umożliwiłaby rozbudowę do 512 TB.

Poniżej pokazano dysk elektromagnetyczny z obudową do przechowywania elektromagnetycznego, która jest częścią OceanStor Arctic (rozwiązanie w szafie). Huawei twierdzi, że rozwiązanie pamięci elektromagnetycznej zmniejsza całkowity koszt posiadania o 20% w porównaniu z taśmą i zużycie energii o 90% w porównaniu z dyskami twardymi.

READ  Microsoft wybiera nową domyślną czcionkę na rok 2022 i chce Ci pomóc

Powiedziano mi, że dysk elektromagnetyczny Huawei to połączenie taśmy magnetycznej i pamięci flash, a pamięć elektromagnetyczna może albo mieć napędy do odczytu taśmy na dysku elektromagnetycznym, albo dysk elektromagnetyczny ma wbudowaną funkcję odczytu i zapisu. Dysk elektryczny. Powyższy obrazek pokazuje, że jest on wolny od botów, więc nie jest to system biblioteczny. Wydajność wynosi 8 GB na szafę, a pojemność pamięci wynosi 72 TB na dysk przy zużyciu energii 71 W/petabajt.

W komunikacie prasowym z 5 marca firma Western Digital przekazała aktualizacje dotyczące swojego zakładu separacji dwóm niezależnym spółkom notowanym na giełdzie. Rozpad ten ma nastąpić w drugiej połowie roku kalendarzowego 2024. WDC twierdzi, że tworzy podmioty prawne dla nowych spółek, pracuje nad dokumentami rządowymi (SEC i IRS), nominacjami kierowniczymi zarówno w spółkach HDD, jak i Flash oraz pracuje nad przejściem umowy z klientami i dostawcami po rozstaniu.

Interesujące w tym ogłoszeniu jest to, że David Goeckeler, dyrektor generalny WD, zostanie dyrektorem generalnym spinoutu Flash. Irving Tan, obecnie wiceprezes wykonawczy ds. operacji globalnych w firmie WD, zostanie dyrektorem generalnym pozostałej niezależnej jednostki zajmującej się dyskami twardymi, która będzie nadal działać jako Western Digital.

Huawei opracowuje rozwiązania pamięci masowej, aby obejść ograniczenia komercyjne uniemożliwiające dostęp do dysków twardych. Western Digital zapewnia wgląd w przywództwo obu firm w wyniku podziału działów zajmujących się dyskami twardymi i pamięcią flash NAND.

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.