Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacja wiadomości z Australii na żywo: Victoria i Qld odnotowały pierwsze przypadki wariantu Omicron Covid; TGA tymczasowo zatwierdza dawkę przypominającą Moderna | Wiadomości z Australii

Novak Djokovic Został uwzględniony w losowaniu Australian Open, wśród spekulacji na temat zdolności serbskiego gracza do wejścia do kraju.

Djokovic pojawia się w głównym losowaniu Australian Open 2022 wydanego przez tenis australia W środę po południu, kilka godzin po tym, jak organizacja odpowiedziała na sugestie, że stara się wykorzystać „lukę” w przepisach dotyczących wjazdu transgranicznego, aby niezaszczepieni gracze mogli rywalizować w styczniowym turnieju.

Świat nr 1 wielokrotnie odmawiał ujawnienia swojego statusu szczepień, a w środę rano wicepremier Wiktorii, James Merlino, odpowiedział na doniesienie, że World No 1 ma poparcie Tennis Australia – organizatorów Open – aby ubiegać się o zwolnienie z powodów medycznych.

„Mój pogląd na ten temat jest naprawdę jasny, bardzo prosty” – powiedział w środę Merlino. „Wszyscy nie mogą się doczekać Australian Open i wszyscy, którzy wezmą udział – widzowie, zawodnicy, urzędnicy i sztab – oczekuje się, że wszyscy zostaną w pełni zaszczepieni”.

„Takie są zasady. Zwolnienia medyczne to tylko luka dla najlepszych tenisistów… To zwolnienie medyczne w wyjątkowych okolicznościach, jeśli masz ostry stan zdrowia” – powiedział Merlino.

„Wszyscy gracze, uczestnicy i personel Australian Open muszą zostać zaszczepieni” – powiedział Tennis Australia w oświadczeniu wydanym później w środę, w którym nie wymieniono nazwiska Djokovic.

„Każda sugestia, że ​​Tennis Australia szuka „dziur” w tym procesie, jest po prostu błędna. Orzekanie o wyjątkach medycznych jest przywilejem niezależnych ekspertów medycznych. Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na ten proces i nie będziemy”.

We wtorek Djokovic został ogłoszony jako członek zespołu Serbii rywalizującego w Pucharze ATP w Sydney na początku stycznia, podsycając spekulacje, że może starać się wjechać do kraju przez Nową Południową Walię i może ubiegać się o zwolnienie medyczne, aby ominąć obowiązujące przepisy podróżnym.

Więcej o szczepieniach Djokovic i Australian Open przeczytasz tutaj:

READ  Dlaczego duży klucz COVID jest mądry?