Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aktualizacje USB-C są w drodze, szalone 100W do 240W przez kabel mini USB-C

Nadchodzi kilka poważnych zmian w USB-C i są one bardzo mile widziane – USB Implementers Forum to grupa branżowa, która opracowała tę technologię i zaprezentowała aktualizację USB-C 2.1, która obsługuje do Szalone ładowanie 240 W przez USB-C.

Nowa moc ładowania 240 watów nosi nazwę Extended Power Range (EPR) i pojawi się w urządzeniach w drugiej połowie 2021 r. I będzie wymagała nowych kabli, które wyraźnie wskazują, że obsługują ładowanie 240 W. Zwykłe kable małej mocy są teraz nazywane standardowym zakresem mocy (SPR) i mają moc 60 watów, dostarczając prąd o natężeniu 3 A.

Wysokiej jakości 100-watowy kabel, który można dziś znaleźć, działa z prędkością do 5 amperów i będzie pasował do nowej macierzy Extended Cable (EPR). EPR będzie w zakresie od 100 W do 240 W z USB-C, co oznacza, że ​​możesz zasilać duży 32-calowy wyświetlacz 4K HD przez USB-C, a nawet laptop do gier lub komputer AIO.

Brad Saunders, szef USB-IF wyjaśnił:Sto watów służyło wielu rzeczom, ale są rynki, które mogłyby skorzystać na większej mocy – na przykład laptopy do gier lub może stacja dokująca, która mogłaby rozdzielić więcej mocy na urządzenia do nich podłączone.”.

READ  Lingopie - recenzja 2021 - PCMag Polska