Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Aleksiej Nawalny skazany na kolejne 9 lat więzienia po uznaniu go winnym oszustwa | Aleksiej Nawalny

Więziony krytyk Kremla Aleksiej Nawalny Rosyjski sąd skazał go na 9 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze po tym, jak rosyjski sąd uznał go winnym oszustwa i powszechnej pogardy.

Nawalny, wybitny krytyk Władimira Putina, odsiaduje już karę dwóch i pół roku więzienia w obozie koncentracyjnym na wschód od Moskwy za naruszenie warunków zawieszenia warunkowego związanych z zarzutami, które według niego miały pokrzyżować jego ambicje polityczne.

Navalny, który również został ukarany w sądzie grzywną w wysokości 1,2 miliona rubli (11 535 dolarów), oddalił ostatnią sprawę karną przeciwko niemu jako motywowaną politycznie i przyznał się do jego niewinności.

Wychudzony Nawalny stał obok swojego prawnika w pokoju pełnym funkcjonariuszy bezpieczeństwa więziennego, podczas gdy sędzia odczytywał zarzuty. 45-latek wydawał się niewzruszony, gdy przerzucał dokumenty sądowe.

Po ogłoszeniu werdyktu zamieścił na Twitterze cytat z amerykańskiego serialu telewizyjnego The Wire. Dziewięć lat Cóż, jak zwykli mawiać bohaterowie mojego ulubionego serialu telewizyjnego The Wire: „Robisz tylko dwa dni. To jest dzień, w którym wchodzisz i dzień, w którym wychodzisz. Nosiłem nawet koszulkę z tym logo, ale władze więzienne skonfiskowały ją, uznając nadruki za ekstremistyczne.

Prokuratorzy poprosili sąd o wysłanie go na najwyższe szczeble straży Kolonia kar na 13 lat Oskarżony o oszustwo i obrazę sądu.

Sędzia Margarita Kotova powiedziała, że ​​Nawalny popełnił przestępstwo publicznego znieważenia sądu. Potwierdziła, że ​​nie przyznał się do zarzutów oszustwa.

To był Nawalny Po powrocie został uwięziony w zeszłym roku do Rosji po otrzymaniu leczenia w Niemczech po ataku toksycznego środka nerwowego z czasów sowieckich podczas wizyty na Syberii w 2020 roku. Nawalny oskarżył Putina o atak.

READ  Chomiki zarażają się COVID, co skłania władze do zabicia 2000 zwierząt

Kreml powiedział, że nie widział żadnych dowodów na otrucie Nawalnego i odmówił Rosji jakiejkolwiek roli, gdyby tak było.

Po ostatniej rozprawie sądowej w jego sprawie, 15 marca, Nawalny użył typowego wyzywającego tonu, pisząc na Instagramie: „Jeśli wyrok więzienia jest ceną mojego prawa człowieka do mówienia rzeczy, które trzeba powiedzieć… mogą prosić o 113 lat .Nie zrezygnuję ze swoich słów ani z moich czynów”.

Władze określiły Nawalnego i jego zwolenników jako spoilery nastawione na destabilizację Rosji przy wsparciu Zachodu. Wielu sojuszników Nawalnego raczej uciekło, niż groziło im restrykcje czy więzienie w domu.

Ruch opozycyjny Nawalnego został określony jako „ekstremistyczny” i został zamknięty, chociaż jego zwolennicy nadal wyrażają swoje stanowiska polityczne w mediach społecznościowych, w tym sprzeciw wobec militarnej interwencji Moskwy na Ukrainie.