Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alstom podpisał nową umowę z Pomorską Koleją Metropolitalną w Polsce na kompleksowe utrzymanie systemu sterowania ruchem kolejowym.

Alstom podpisał nową umowę z Pomorską Koleją Metropolitalną w Polsce na kompleksowe utrzymanie systemu sterowania ruchem kolejowym.

Alstom, światowy lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, podpisał umowę z Pomorską Koleją Metropolitalną, Pomorskim Towarzystwem Zarządzania Infrastrukturą Kolejową, na świadczenie pełnej obsługi serwisowej, w tym napraw i przeglądów okresowych, urządzeń sterowania ruchem pociągów produkowanych przez Alstom ZWUS platforma. Jest to czwarta umowa serwisowa z rzędu, będąca świadectwem trwającej i pozytywnej współpracy między obiema firmami od 2016 roku.

„Cieszymy się, że od 2016 roku możemy kontynuować stale rozwijającą się współpracę z Pomorskimi Kolejami Metropolitalnymi. Świadczone usługi przełożą się na jeszcze większy poziom wsparcia w osiąganiu wysokiej dostępności infrastruktury kolejowej. Dbanie o kompleksową i regularną konserwację zapewni stabilną pracę urządzeń sterowania ruchem pociągów, co przekłada się na poprawę efektywności i wydłużenie czasu pociągów – mówi Adam Żuretko, Dyrektor Zarządzający Alstom ZWUS Sp.z oo.

Umowa została podpisana na dwa lata od 1 maja 2023 roku do 30 kwietnia 2025 roku. Zaangażowany w utrzymanie konwencjonalnych urządzeń sterowania ruchem pociągów oraz urządzeń ERTMS/ETCS poziom 2. Łącznie podpisano umowę na konserwację 477 urządzeń sterowania ruchem PKP Nr. 248 i nie. Mieści się pod adresem 253. Łączna długość tej trasy to ponad 18 km z 9 stacjami pasażerskimi.

Oddział Alstom w Katowicach, zatrudniający prawie 1000 pracowników, jest odpowiedzialny za projektowanie, rozwój produktów, testowanie, a ostatecznie za produkcję i dostawę systemów i sprzętu do sterowania ruchem. Spółka wdrożyła pierwszy w Polsce Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) poziomu 2 na większości głównych linii kolejowych w kraju.

Kontakt:

Samuela Millera

E-mail: [email protected]

T: +33 (0)6 65 47 40 14

(C) 2023 Electronic News Publishing, źródło ENP Newswire

READ  Polski CD Projekt odnotował spadek zysku netto w pierwszym półroczu o 20%