Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ameryka pilnie wycofuje się z zabójczych dronów

Ameryka pilnie wycofuje się z zabójczych dronów

Siły Powietrzne USA przeszły w tryb ograniczania szkód, odrzucając symulację, która najwyraźniej pokazała, że ​​dron wojskowy AI działa i zabija swojego ludzkiego operatora.

Pułkownik Tucker Hamilton, eksperymentalny pilot testowy myśliwca, wyraził obawy po swojej prezentacji na szczycie Future Flight and Space Capabilities w Londynie w zeszłym miesiącu Royal Aeronautical Society.

W notatkach podsumowanych na stronie internetowej konferencji płk Hamilton opisał symulację lotu, w której dron AI, którego zadaniem było zniszczenie obiektu wroga, odmówił ostatniego polecenia ludzkiego operatora, aby przerwać misję.

„Więc co zrobiłeś? Zabij pracownika. Zabił pracownika, ponieważ ta osoba uniemożliwiała mu osiągnięcie jego celu” – powiedział pułkownik Hamilton. tekst z imprezy.

„Wyszkoliliśmy system:„ Nie zabijaj pracownika, to jest złe ”. Jeśli to zrobisz, stracisz punkty”. Więc od czego zaczynasz? Zaczyna niszczyć wieżę komunikacyjną, której operator używa do komunikacji z dronem, aby uniemożliwić mu zabicie celu”.

Ponieważ test był tylko symulacją, żadna prawdziwa osoba nie ucierpiała.

„Nie możesz rozmawiać o sztucznej inteligencji, inteligencji, uczeniu maszynowym i autonomii, jeśli nie zamierzasz rozmawiać o etyce i sztucznej inteligencji” – powiedział pułkownik Hamilton w prezentacji.

„Nigdy nie rób tego eksperymentu”

Niepokojąca relacja pułkownika Hamiltona rozeszła się i wywołała falę niepokoju.

Ale teraz powiedział, że jego prezentacja była oparta na „eksperymencie myślowym”, który pochodził spoza wojska, a nie na jakichkolwiek rzeczywistych testach.

„Nigdy nie przeprowadziliśmy takiego eksperymentu i nie potrzebowalibyśmy tego, aby zdać sobie sprawę, że jest to rozsądny wynik” – powiedział płk Hamilton w piątkowym oświadczeniu.

„Chociaż jest to hipotetyczny przykład, ilustruje on rzeczywiste wyzwania, jakie stwarzają zdolności wspomagane przez sztuczną inteligencję i dlatego Siły Powietrzne są zaangażowane w etyczny rozwój sztucznej inteligencji”.

Wojsko USA również zaprzeczyło, że miała miejsce symulacja.

„Departament sił powietrznych nie przeprowadził żadnych takich symulacji dronów i pozostaje zaangażowany w etyczne i odpowiedzialne korzystanie z technologii sztucznej inteligencji” – powiedziała rzeczniczka sił powietrznych USA Ann Stefanik w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. od środka.

READ  Lista podmiotów: 37 chińskich firm dotkniętych ograniczeniami handlowymi Stanów Zjednoczonych w związku z podejrzeniem incydentu z balonem szpiegowskim

„Wydaje się, że komentarze pułkownika zostały wyrwane z kontekstu i miały być anegdotyczne”.

Armia USA przyjęła sztuczną inteligencję, a ostatnio wykorzystała ją do sterowania myśliwcem F-16.

W grudniu 2022 roku program sztucznej inteligencji z powodzeniem wystrzelił zmodyfikowanego F-16 podczas kilku lotów testowych w Bazie Sił Powietrznych Edwards w Kalifornii.

Podczas lotów testowych samolot, znany jako „X-62A” lub „VISTA”, wykonywał starty, lądowania i manewry bojowe bez interwencji człowieka przez ponad 17 godzin.

Po raz pierwszy sztuczna inteligencja została wykorzystana do pilotowania amerykańskiego samolotu taktycznego, ponieważ przed tym osiągnięciem była używana tylko w komputerowych symulacjach myśliwców F-16.