Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

AMP, Heritage Bank, Reduce Home Loans i Ubank oferują zwrot gotówki, aby przyciągnąć pożyczkobiorców

Przy ogromnej wartości 478 miliardów dolarów kredytów hipotecznych, które wygasają do końca 2023 roku i spowolnieniu liczby nowych kredytobiorców, banki starają się odciągnąć klientów od swoich obecnych banków transakcjami gotówkowymi.

Konkurencja na rynku kredytów mieszkaniowych jest najgorętsza od lat, ponieważ ceny domów spadły, a stopy procentowe gwałtownie wzrosły, zmniejszając popyt na nowe kredyty.

Zamiast tego banki i pożyczkodawcy zarabiają na ogromnym boomie refinansowym, ponieważ Australijczycy szukają lepszej oferty.

Kredytodawcy są zmuszani do walki o biznes, ponieważ wielu australijskich właścicieli domów ma w tym roku zrezygnować z najniższych stóp procentowych i stanąć w obliczu zmiennych stóp procentowych przekraczających 3 procent po Bank Rezerw Australii (RBA) podnosi stopy procentowe osiem kolejnych miesięcy.

Z 34 pożyczkodawcami oferującymi zwrot gotówki na rynku kredytów hipotecznych, według RateCity, słodzenie w celu przyciągnięcia nowych klientów jest na prawie rekordowym poziomie.

Jednak wiadomości nie są tak miłe dla nowych pożyczkobiorców, ponieważ AMP, Heritage Bank, Reduce Home Loans i Ubank należący do National Australia Bank oferują ofertę cashback dla nowych na rynku.

Transakcje zwrotu gotówki mają miejsce, gdy pożyczkodawca oferuje gotówkę, zwykle od 1000 do 5000 USD, po zatwierdzeniu wniosku o pożyczkę.

Wzrost kredytów mieszkaniowych zwolnił do 4,5 procent w listopadzie, z 5,5 procent w październiku, i według Morgan Stanley ma spaść do 2 procent w 2023 r. Dolary wycofują się ze swojego biznesu. Moc pożyczkowa.

David Bailey, dyrektor naczelny łączenia kredytów hipotecznych Australian Finance Group, powiedział, że nigdy nie widział wysoce konkurencyjnego rynku refinansowania.

„Liczba i skala ofert cashback jest bezprecedensowa i wydaje się być nową normą” – powiedział. australijski.

„Chodzi mi o to, że banki, zamiast oferować zwrot gotówki, powinny po prostu uwzględnić ją w cenach dla klientów” – powiedział.

READ  Qantas broni operacji po zderzeniu samochodu bagażowego na lotnisku w Perth z samolotem na płycie lotniska

To prawdopodobnie rynek refinansowania [most competitive] Do czasu, aż ceny mieszkań się ustabilizują, a na rynek znów powrócą nowi klienci.”

Chociaż w tym roku RBA skierowało więcej podwyżek stóp procentowych, istnieją również ostrzeżenia, że ​​​​właściciele domów mogą ponieść wyższe koszty, ponieważ rosną wydatki finansowe, a banki muszą spłacić 188 miliardów dolarów z funduszy awaryjnych pożyczonych podczas pandemii.

Stało się to już w przypadku wielu mniejszych pożyczkodawców.

Obejmuje to Athena, Freedom Lend, Homeloans.com.au, Nano, Pepper Money i Well Home Loans, które wszystkie zwiększyły swoją najniższą zmienną stopę procentową RBA o ponad 3 punkty procentowe, według analityka RateCity Sally Tyndall.

Przeczytaj powiązane tematy:banku rezerwowym