Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Anand Leeds, tuż za: 2022 Superbet Rapid i Blitz Polska, dzień 2

Drugi dzień Superbet Rapid & Blitz PolskaDrugie wydarzenie 2022 Wielkie Szachy TourKontynuacja dzisiaj z najlepszymi wynikami GM Viswanathan Anand I GM Ryszard Rapport. Para awansowała na boisko po zdobyciu odpowiednio 2,5/3 i 3/3 w trzech meczach w piątek.

Anand utrzymał swoją zwycięską passę niemalże przy życiu, remisując w swojej szóstej rundzie przeciwko GM Jan-Christoph Duda Po pokonaniu GMów na głos Jedenaście Aronian I Grill Szewczenko. GM Wesley Cho I awansował w tabeli liderów drugiego dnia, kiedy Duda był GM Fabiano Caruana A Aronian trochę poślizgnął się po pierwszym dniu solidnych występów.

Najszybsza sekcja kończy się 7-9 rundami 21 maja 5:00 CET / 14:00 Środkowoeuropejska.

Drugi dzień rozpoczął się od kilku emocjonujących meczów, w tym starcia pomiędzy polskimi pierwszymi i drugimi drużynami, dwoma najwyżej punktowanymi zawodnikami na boisku, z Aronianem.

Fani Ananda z niecierpliwością czekali, aby zobaczyć, czy indyjska megagwiazda może odtworzyć swoją pierwszą formę dnia. Nie zawiódł i kontynuował swój doskonały bieg, powalając walczącego Szewczenkę.

Do tej pory mecze Ananda były równie piękne jak arena. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Szewczenko dzielnie grał w wariancie Sicilian Defense i Chelyabinsk przeciwko Anandowi, obaj kontynuowali grę między IM od 2019 roku. Guillermo Vasquez i FM Alberto Mascarenhas Do 15 ruchów, zanim Anand zostanie odbity. Szewczenko nagrał kilka sztuk przez swoje centrum e-żołnierzy. Anand wezwał puchę i królową fortu przeciwnika, zamieniając swoje D – Sipon w ostrożne podanie. Nastąpił przepływ gotówki i Anand odniósł kolejną wygraną.

W bitwie Wojtaszka z Dudą wykorzystano zaskakująco nowoczesne systemy obronne. Zwycięzca Pucharu Świata 2021. Przez całą grę Duda był w stanie trzymać nos lekko do przodu i zdobył udanego żołnierza, gdy gracze przekroczyli 40. Co istotne, graczom pozostało tylko 30 sekund, a pozostałe 32 ruchy wykonali, wykorzystując nieco więcej czasu niż czas na myślenie. Vojtasek wydawał się panować nad swoją pozycją aż do przedwczesnego błędu w 69. ruchu, a Duda wygrał całą polską pozycję.

READ  Nowy unijny fundusz naprawczy w celu zwiększenia inwestycji publicznych w różnych branżach
Zdrowa rywalizacja między mieszkańcami kraju (Vojtaskiem i Tudą) trwała pełną parą.

Aronian grał więc w dziką grę, w której towarzysze zostawiali swój patriotyzm u drzwi. Olimpiada maszeruje i czułem, że konieczne jest postawienie swoich najlepszych nóg do przodu z białymi figurami (w momencie pisania), ponieważ Stany Zjednoczone oceniły pięciu graczy na ponad 2750. Ofiara transakcyjna i żołnierz prawie dokończyli robotę, ale stanowcza obrona Aroniana pozwoliła mu utrzymać się na nogach, gdy opadnie kurz.

Spychacz spychał pozycję Gavrilescu w dzisiejszej grze. Po rzuceniu Kingside na Kings Indian Attack, węgierski arcymistrz zademonstrował swoje pionki g i h na pokładzie, tworząc przestrzeń dla swojej hetmany i wieży do infiltracji. Gavrilles dzielnie pomaszerował swojego króla na środek szachownicy, a następnie próbował uciec na środku szachownicy, ale fragmenty raportu goniły króla, ostatecznie sprawdzając młodego IM w e2!

Korobov był murem dla Karuwany, który zgodził się na remis w 28 ruchach, po czym obaj szybko zmienili figury i postanowili być świeży do piątej rundy.

Najlepsi gracze mają najwyższy szacunek dla szybkich dowodów Korobo. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour

Piąta runda była udana dla graczy z czarnymi figurami, a wszystkie trzy decydujące decyzje poszły po drodze drugich posunięć.

Od dawna przyjaciele i rywale Aronian i Anand grają do tej pory w rywalizację. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour

Nasza gra dnia to arcydzieło Ananda, który pokonał Aroniana w 24 ruchach czarnymi! Chociaż Anand jest genialny przez cały czas, ta gra jest zdecydowanie największym jak dotąd zadaniem jego imprezy.

Chess.com Day Game Dejan Bojkov

Wśród „histerii Madrasu” nie należy zapominać, że zwycięstwo Roberta nad Karawanami z obroną francuską było pouczającym przykładem dobrego rycerza przeciwko złemu gońcowi. Ponieważ Rapord do tej pory grał jako francuski gracz w tym wydarzeniu, Caruana mógł być dobrze przygotowany. Wyglądało na to, że amerykański arcymistrz walczył na Kingside, gdy presja rosła, ale dom pasywny okazał się kreatywnym przebraniem sprawozdawcy, który skorzystał z okazji i podjął wygodną decyzję.

Kontynuował więc dobrą grę w piątej rundzie, pokonując Dudę czarnymi figurami na obronie Berlina. Mimo osiągnięcia wystarczającego poziomu nierównowagi, po 25.Rb1 Polska przesunęła się na południe do GM. Chociaż ruch wydawał się rzucać wyzwanie żołnierzom Queenside Zhou, przebiegły Amerykanin był w stanie wykonać zaprzeczenie, które zawierało „inteligentny” ruch.

READ  Szef NBP mówi, że nie martwi się danymi o inflacji

Obrona Sycylii: Canville w końcu dołączył do szachownicy po rozegraniu perfekcyjnego meczu po białej stronie głównej linii i zremisowaniu prosto z Vojdassekiem.

Gavrilescu zdobył dzisiaj 1/3, co jest największym osiągnięciem najmłodszego IM. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour

Tymczasem rodacy Szewczenko i Koropow również walczyli na Sycylii, ale woleli bardziej teoretyczny wariant Najdorfa. Gracze wymieniali się gońcami i wieżami w przeciwnym kolorze, uderzając i prowokując 25 ruchów. Ponieważ żaden gracz nie znalazł sposobu na postęp, gracze wymienili się wieżami i zgodzili się na remis.

Ukraińscy arcymistrzowie spokojnie zakończyli grę. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour

Po raz pierwszy w imprezie objawy zmęczenia zaczęły pojawiać się w trzeciej i ostatniej rundzie drugiego dnia. Chociaż tylko jedna gra była decydująca, pozostałe losowane decyzje walczyły ostro i wszystkie poszły w górę.

Report był jedynym zwycięzcą tej rundy, pokonując dzielnego Korobo jadowitą obroną Kings Indian. Zaprzyjaźniony goniec mógł z góry kupić parę, podczas gdy Korobov musiał porozumieć się z dwoma rycerzami, z których obaj rozumieli zawiłości nierównowagi. Korobov postanowił być agresywny i zaczął koncentrować się na przepychaniu swojego żołnierza, ale był dotknięty widokiem tunelu i przegapił klasyczną taktykę komunikacji.

Entuzjazm wydaje się podążać za nim, gdziekolwiek Anand idzie w tym meczu, a dzięki serii sześciu meczów jego ostatni mecz tego dnia był nieuchronnie jednym do obejrzenia. Duda podniósł francuską obronę, która bez wątpienia stała się najpopularniejszym do tej pory początkiem turnieju, a para podążyła za grą IM. Ravi Hariya I GM Gavin Jones Od Mistrzostwa Anglii w szybkiej grze 2021.

Duda dołączył do francuskiej obrony w szóstej rundzie. Zdjęcie: Brian Adams / Grand Chess Tour

Zamiast komentatorów Tsatsalashvili i Pruess, ta linia zawiera interesującą ofiarę wymiany dla białych. Anand znalazł sposób na chirurgiczne umieszczenie swojego króla na stanowisku kontrolnym w obozie Dudy, ale Polska była równie biegła w zarządzaniu kwestiami GM. Obaj w końcu doszli do wyważonego wniosku, ale nie bez wielu napiętych chwil, gdy na zegarze Dudy pozostało tylko kilka sekund.

Pozostałe trzy utwory na koniec dnia są stosunkowo losowe. Jednak Gavrilescu znacząco zrównoważył So, co jest jednym z najlepszych dotychczasowych wyników rumuńskiego komunikatora w grze ocenianej przez FIDE. Szewczenko chciał zagrać z Aronianem, ale uznał, że dołączeni do niego żołnierze nie usprawiedliwiają ryzyka innego niż permanentny sprawdzian przeciwko jego lepszemu przeciwnikowi.

READ  W przyszłym tygodniu powrót do szkoły dla najmłodszych uczniów w Polsce
Aronian to jeden z najniebezpieczniejszych graczy. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour

Drugi dzień publikacji wyników jest ustawiony na ekscytującą pogoń trzeciego dnia, w której Robert spróbuje przebić wynik Ananda. Obaj mają zagrać w dziewiątej i ostatniej rundzie, w której zacofany Węgier wybierze białe figury. Z 18 rundami Blitza do rozegrania w pozostałe dni turnieju, czołowi gracze wciąż mają wiele możliwości.

Poziomy 2 dnia

Cały dzień sportu 2


Poprzedni zasięg: