Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Astrofotograf uchwycił niebo nad Goldfields | Górnik z Kalgoorlie

Astrofotograf, który uchwycił niebo nad Goldfields, zachęcił mieszkańców do docenienia lokalnych rozgwieżdżonych nocy.

Astrofotograf Graham Konate powiedział, że nie sądzi, aby ludzie zdawali sobie sprawę z tego, jakie szczęście mogą mieć, obserwując niebo w Zachodniej Australii – szczególnie w Kalgoorlie-Boulder.

„Szacuje się, że około trzy czwarte światowej populacji nigdy nie widziało Drogi Mlecznej gołym okiem, jednak możesz wyjść na swoje podwórko w Kalgoorlie i zobaczyć słaby obłok pyłu Drogi Mlecznej” – powiedział.

„Możesz z łatwością udać się do wielu miejsc w Kalgoorlie i okolicach, gdzie możesz wizualnie zobaczyć chmurę Drogi Mlecznej.

„Możesz skierować aparat w to miejsce, zrobić zdjęcie przez 20 lub 30 sekund, a poziom szczegółowości, który zobaczysz i formowanie się chmury Drogi Mlecznej z tyłu aparatu, jest bardzo natychmiastowy”.

Konate, który rozpoczął swoją karierę fotograficzną jako fotograf sportowy w 2014 roku, powiedział, że popyt utknął w martwym punkcie w okresie COVID-19, ponieważ nie uprawiano żadnych sportów.

„Zawsze robiłem wiele krajobrazów, nocnych widoków i Drogi Mlecznej w Kalgoorlie w tym czasie i pomyślałem, że wezmę teleskop – gdybym nie mógł podróżować, założyłbym aparat za teleskop i zrobić kilka zdjęć z podwórka.

„Właśnie tak zacząłem z zamiarem przymocowania lustrzanki cyfrowej z tyłu teleskopu.

„Szybko skończyłem z całym niestandardowym zestawem astrofotograficznym z dedykowanym aparatem, który miał świetny czujnik i filtry wąskopasmowe i tym podobne, więc po prostu zacząłem uchwycić mgławicę głębokiego nieba z mojego podwórka, a potem przeszedłem do używania odległych teleskopów ”.

Conatti wyjaśnił, że każde zdjęcie było projektem, którego stworzenie zajęło kilka tygodni przy użyciu filtrów wodoru, siarki i tlenu.

„Im więcej czasu spędzasz, tym więcej czasu poświęcasz na integrację obrazu, tym więcej kolorów i więcej szczegółów z niego uzyskujesz, a następnie mniej szumów, a więc i mniej ziarnistości” – powiedział. .

„Zwykle instaluję oprogramowanie, które chcę sfotografować, więc w tym przypadku Mgławicę Statua Wolności. Następnie automatycznie oblicza współrzędne miejsca, w którym się znajduje na niebie, i daje mi najlepszy rodzaj czas na sfotografowanie tego na podstawie tego, jak wysoko obiekt znajduje się nad horyzontem.

READ  Solar Eclipse - Live: „Ring of Fire” pogrąża część Wielkiej Brytanii i Europy w ciemności

„Ponieważ używam statywów przeznaczonych do astrofotografii, laptop przesyła te współrzędne do statywu, a następnie automatycznie ustawia teleskop we właściwej pozycji”.

Zwrócił uwagę, że każde zdjęcie zostało zrobione w czerni i bieli, zanim przypisano kolor, aby uzyskać kolorowe zdjęcie.

„Wiele z tych obrazów – 99 procent, jeśli nie 100 procent – ​​jest całkowicie niewidocznych gołym okiem, ponieważ istnieją bardzo specyficzne pasma częstotliwości światła, które pozwalają na zobaczenie tego rodzaju szczegółów” – powiedział.

„Korzystanie z niestandardowych filtrów blokuje wiele tego światła i umożliwia dotarcie do aparatu określonych długości fal. To właśnie wydobywa szczegóły.

„Jeśli robisz zdjęcia z wodorem, to zwykle stwierdzasz, że wiele czerwonych kolorów, które można zobaczyć w mgławicy na niebie, jest typowych dla wodoru”.

Powiedział, że astrofotografia może być tak droga lub tak tania, jak ludzie chcą, ponieważ telefony są teraz w stanie uchwycić gwiazdy za pomocą dedykowanych trybów nocnych.