Kilka osób było świadkami całkowitego zaćmienia Słońca w sobotę (4 grudnia), ale niektórzy byli w kosmosie.
Załoga Expedition 66 uzyskała doskonały widok z 360-stopniowego okna znanego jako kopuła i chociaż ich orbita nie prowadzi ich bezpośrednio nad Antarktydą, byli w stanie zobaczyć go z kosmosu.
na TwitterzeAstronauta NASA Kayla Barron opisała zaćmienie jako „fantastyczny widok do zobaczenia” z kosmosu. Ze swojej pozycji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej załoga zobaczyła rozpostarty cień Księżyca padający na powierzchnię Ziemi.
Obserwacje z kosmosu byłyby mile widzianym dodatkiem do nauki o zaćmieniach Słońca, biorąc pod uwagę, że bardzo niewielu ludzi było w stanie zobaczyć zaćmienie sobotnie, które było dostępne tylko w fazie całkowitej na Antarktydzie i otaczających ją oceanach.
Zaćmienie Słońca następuje, gdy Księżyc przechodzi przez tarczę Słońca, z perspektywy Ziemi. Cień księżyca jest stosunkowo niewielki i przechodzi tylko przez niewielką część powierzchni planety. Normalnie łowcy zaćmień skorzystaliby z okazji, ale połączenie pandemii i odizolowanej natury Antarktydy (domu naukowców i pingwinów) oznacza, że znacznie mniej osób widziało to zaćmienie niż zwykle, przynajmniej w fazie makro.
Oprócz niesamowitego widoku korony słonecznej (atmosfera słoneczna) wystającej z powierzchni, zaćmienia Słońca stanowią rzadką okazję dla nauki, ponieważ według NASA możemy dowiedzieć się o Słońcu rzeczy, które nie są możliwe do zrealizowania w normalnych warunkach.
„Podczas całkowitego zaćmienia dolne części atmosfery Słońca, czyli korony, można zobaczyć w sposób, który nie może być w pełni zreplikowany przez obecne instrumenty wykonane przez człowieka” – powiedział NASA w raporcie opublikowanym przez NASA. Opis flagi Została przeprowadzona podczas zaćmienia w 2017 roku, które miało miejsce w Stanach Zjednoczonych.
NASA powiedziała, że badanie korony jest kluczem do zrozumienia wielu procesów zachodzących na Słońcu, w tym dlaczego atmosfera słoneczna nagrzewa się nad jego powierzchnią, a także procesu, w którym Słońce wysyła ciągły strumień materii słonecznej i promieniowania. . „
Można również dowiedzieć się o Ziemi w „nieznanych warunkach”, powiedziała agencja, na przykład o tym, jak ciepło słoneczne wpływa na górną warstwę atmosfery naszej planety i generuje pole magnetyczne znane jako jonosfera.
O wiele więcej osób będzie miało okazję być świadkiem nadchodzącego całkowitego zaćmienia Słońca. W 2023 roku pojawi się szansa w całej Azji Południowej, podczas gdy Stany Zjednoczone i Kanada doświadczą całkowitego zaćmienia na części swoich dużych terytoriów. Następny rok.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka