Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia jest zawstydzona w emocjonalnym momencie

Royal Trust wstaje i pozdrawia profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego Sarah Gilbert. (Zdjęcie: AELTC/Joe Toth-Pool/Getty Images)

W poniedziałek były piękne sceny w All England Club Wimbledon rozpoczął się od hołdu Do „inspirujących jednostek” w Sądzie Okręgowym.

Jak zwykle w dniu otwarcia Wimbledonu, niektóre osoby, które były dumne ze swojego kraju, są zapraszane do Royal Box i owacji na stojąco.

’zwariowany’: Wimbledon eksploduje w chwili Andy’ego Murraya

„Ja nie wierzę, że”: Fani oszołomieni „szokującym” dramatem Wimbledonu

Jedną z tych osób, które w poniedziałek dostały owację na stojąco, była: Pani Sarah Gilbert, Ewolucjonistka Szczepionka Oxford/AstraZeneca przeciwko Covid-19.

Pani Gilbert, profesor szczepionek na Uniwersytecie Oksfordzkim, kierowała rozwojem szczepionki Oxford/AstraZeneca z Oxford Vaccine Group.

Pomogła również w opracowaniu uniwersalnej szczepionki przeciw grypie w 2011 roku.

Frekwencja na Centre Court wzrosła o 50 procent, ponieważ w poniedziałek świętowano osiągnięcia pani Gilbert owacją na stojąco.

Dame Sarah Gilbert, na zdjęciu w Royal Box w Centre Court pierwszego dnia Wimbledonu.

Lady Sarah Gilbert (przedni środek) w Royal Box w Centre Court pierwszego dnia Wimbledonu. (Zdjęcie: John Walton / PA Images za pośrednictwem Getty Images)

Zupełnie inna reakcja na „zawstydzenie” na Australian Open

Gorące sceny były szeroko celebrowane w mediach społecznościowych, ale niektórzy nie mogli nie zwrócić uwagi na bardzo odmienną reakcję tłumu w podobnym momencie podczas Australian Open w lutym.

australijskie krzesło tenisowe Jayne Hrdlicka została wygwizdana przez tłum W Rod Laver Arena po finale mężczyzn, kiedy wspomniałem o szczepionce Covid-19.

„Ponieważ szczepienia rozpoczęły się w wielu krajach na całym świecie, nadszedł czas na optymizm i nadzieję na przyszłość” – powiedziała podczas prezentacji trofeum.

Ale jej słowa spotkały się z głośnym okrzykiem publiczności w nienawistnych scenach, które wielu opisywało jako „obrzydliwe” i „wstydliwe”.

Jayne Hrdlicka, na zdjęciu, jest wygwizdany przez publiczność Australian Open po tym, jak wspomniała o szczepionce przeciwko Covid-19.

Jayne Hrdlicka została wygwizdana przez publiczność Australian Open po tym, jak wspomniała o szczepionce przeciwko Covid-19. (Zdjęcie: Matt King/Getty Images)

Hrdlika została ponownie wygwizdana, kiedy powiedziała: „Na szczycie tej listy, za którą należy być wdzięcznym, jest wiktoriański rząd, bez ciebie nie zrobilibyśmy tego”.

READ  USA nakładają sankcje na chińskie firmy zajmujące się energią słoneczną za naruszanie ujgurskich praw człowieka | wiadomości o prawach człowieka

W poniedziałek dziennikarka Jill Stark była jedną z wielu osób, które zwróciły uwagę na różnicę między reakcjami Wielkiej Brytanii i Australii na wzmiankę o szczepionce.

Przypomnijcie sobie ten czas na Australian Open, kiedy fani wygwizdali prezydenta Tennis Australia za stwierdzenie, że szczepienia dają „optymizm i nadzieję na przyszłość.” „Jesteśmy ugotowani” – napisała na Twitterze.

Inny dziennikarz Bevan Shields napisał: „Profesor Lady Sarah Gilbert, która pomogła zaprojektować szczepionkę Oxford i AstraZeneca, otrzymuje owację na stojąco na Wimbledonie.

„Czy to samo stanie się teraz w Australii?”

Wimbledon składa hołd inspirującym ludziom

Inni goście uhonorowani w poniedziałek na Wimbledonie to niektórzy koledzy pani Gilbert i inny personel medyczny pierwszej linii.

Hannah Ingram Moore, córka kapitana Sir Toma Moore’a, która zebrała ponad 58 milionów dolarów dla brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia. Został również uhonorowany.

Dołączyli do nich książę Kentu i były brytyjski kierowca wyścigowy Sir Jackie Stewart.

Reklamodawcy oklaskiwali „ważną pracę” wykonaną przez kluczową kadrę przed pierwszym meczem na środku pola pomiędzy Novak Djokovic i 19-letni brytyjski gracz Jack Draper.

Nasiona nr 1 na świecie przetrwały poważny wczesny strach, by pokonać Drapera 4-6, 6-1, 6-2, 6-2.

Kliknij tutaj Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe wiadomości z Australii i całego świata.