Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia zmarnowała wiele lat, jeśli chodzi o zmiany klimatyczne | Zmiana klimatu

Wiele straconych lat.

Pierwsza wzmianka w parlamencie o „gazach cieplarnianych” miała miejsce w 1986 r., Kiedy Barry Jones z ALP zadał pytanie, czy rząd jest zaniepokojony wpływem globalnego ocieplenia i stwierdził, że „podniesie on temperaturę otoczenia do takiego stopnia, że ​​morze poziomy podniosłyby się i zalały miasta nadbrzeżne ”.

Jones nadał ton polityce dotyczącej zmian klimatycznych od tamtej pory, proponując spokój i Odpowiedz na to „Należy podkreślić, że konsekwencje, przynajmniej w ciągu najbliższych 50 lat … raczej nie będą katastrofalne, a nawet katastrofalne”.

Zaznaczył jednak, że problem wymaga „odpowiednich długoterminowych środków zapobiegawczych”.

Jesteśmy tutaj po 35 latach i nawet nie zbliżyliśmy się do zaproponowania rządowi niczego podobnego do przyzwoitego.

Zamiast tego, w tym tygodniu premier skutecznie ogłosił program dotacji dla przemysłu węglowego, tak skąpo udanego polityki klimatycznej. Pokazał również, że na szczycie klimatycznym przywódców zorganizowanym przez prezydenta USA Joe Bidena był daleki od przywódców innych krajów, ponieważ nie angażował się w żadne dalsze cięcia, a zamiast tego pochwalił „australijskie firmy, takie jak Fortescue, kierowane przez dr Andrew Forresta, Visy, BHP, Rio Tinto, AGL. ”.

Niemniej jednak przeznaczył 275 milionów dolarów na centra wodoru w ciągu pięciu lat i 263,7 miliona dolarów na projekty i centra wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w ciągu następnej dekady.

Ach, CCS, ta wspaniała mieszanka polityki i zabawy.

Ma również długą historię.

Produkcja czystego węgla drzewnego od samego początku była odpowiedzią rządów na zmianę klimatu. Pierwsza wzmianka o „czystym węglu” w czasie pytania powinna była być wystarczającym ostrzeżeniem przed tym, co nastąpi.

W 1990 r. Ministrem gabinetu Hooke’a ds. Przemysłu podstawowego i energetyki był John Keren Zapytany o Wpływ „Decyzji o przyjęciu celów w zakresie emisji gazów cieplarnianych na australijski przemysł węglowy”.

READ  Podwyżka RBA trwa; Protesty przy blokadzie w Australii zachęcają opinię publiczną do przyłączenia się; Atak nożem w Auckland pozostawia kilku rannych; Pogłębiające się niedobory nauczycieli w Australii; Data procesu Bruce'a Lermana

Keren zacytował Australijskie Stowarzyszenie Węglowe, w którym stwierdził, że „przywiązuje dużą wagę do redukcji gazów cieplarnianych z produkcji i spalania węgla”. Następnie zasugerował, że „jest oczywiste, że przemysł węglowy pracuje nad tą kwestią już od jakiegoś czasu”.

Cóż, dokładnie.

Na zakończenie zauważył, że branża „już podejmuje kroki w celu obniżenia poziomu emisji z tego przemysłu poprzez promowanie technologii czystego węgla”.

Błogosławiony ah.

Wydaje się, że po 31 latach te kroki nadal trwają. Taki długi spacer na bardzo krótki dystans.

Czysty węgiel oraz wychwytywanie i składowanie węgla osiągnęło szczyt politycznej popularności w połowie 2000 roku.

Wykres nie jest wyświetlany? Kliknij tutaj

Pierwszą osobą, która wspomniała o „wychwytywaniu i składowaniu dwutlenku węgla” w Izbie Reprezentantów była Alexander Downer W 2005 r., Kiedy zaproponował „Nowe partnerstwo Azji i Pacyfiku na rzecz czystego rozwoju i klimatu”, „zidentyfikowaliśmy kilka obszarów potencjalnej współpracy technologicznej, w tym czysty węgiel, rolnictwo oraz wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla”.

Być może w tamtym czasie można by wybaczyć komuś myśl, że „potencjalna technologia” może nas uratować, ale teraz musisz być świadomie ignorantem, aby zasugerować coś takiego.

Technologia wychwytywania i składowania dwutlenku węgla stała się popularna w latach rządów Rudda, ponieważ zachowała pragmatyczne nastawienie „pro-węglowe”, ale była to również polityka – podobnie jak inne aspekty, takie jak energia jądrowa – która nie miała sensu pod względem ceny węgla.

Już w 2006 roku Lenore Taylor, Następnie napisz o AFR„Wychwytywanie dwutlenku węgla będzie miało miejsce tylko wtedy, gdy będzie istniał system handlu emisjami, tak aby wytwórcy mogli zrekompensować swoje inwestycje” – zauważył, mówi Australijskie Stowarzyszenie Węglowe.

O dziwo, nie było o tym wzmianki w tym tygodniu wcześniej Scott Morrison.

Oczywiście jest jasne, że rząd Morrisona nawet nie wierzy w jego zamknięcie.

READ  Steve Bannon, były doradca Trumpa, mówi, że spodziewa się, że zostanie oskarżony w sprawie karnej

W obliczu pandemii i masowej utraty miejsc pracy rząd przeznaczył 130 miliardów dolarów w ciągu jednego roku na program pracodawców. Jeśli rząd naprawdę wierzy, że wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla jest odpowiedzią, która pozwoli naszemu sektorowi wydobywczemu rozwijać się, jednocześnie walcząc ze zmianami klimatycznymi, czy przeznaczyłby tylko 0,2% tej kwoty?

26 milionów dolarów rocznie na opracowanie technologii, którą obiecał i której nie dostarczał przez ponad 30 lat? Tylko w polityce ci, którzy zaprzeczają zmianom klimatu, mogą zawracać sobie głowę udawaniem godnych. Nawet udawanie jest minimalne.

I tak w tym tygodniu zdaliśmy sobie sprawę, że w ciągu 35 lat nic się tak naprawdę nie zmieniło – nie ma pilności, żadnej prawdziwej polityki. Jedyną różnicą jest dodanie większej liczby straconych lat.