Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski Bank Wojskowy został uderzony bezpośrednim rozkazem

„Australijski Bank Wojskowy wykazał zaangażowanie w zniesienie kontroli przeciwdziałania praniu pieniędzy / terroryzmowi. Pani Rose powiedziała, że ​​zachęcające jest to, że AMB już rozpoczęła wdrażanie planu działań naprawczych, a ten kierunek naprawczy pomoże zapewnić zgodność AMB z przepisami i sprawozdawczością zobowiązania.

„W przypadku niewypełnienia tych zobowiązań AUSTRAC bez wahania skorzysta z naszego zestawu narzędzi regulacyjnych i uprawnień wykonawczych w celu utrzymania zaufania publicznego do australijskiego systemu finansowego i zapobiegania niezgodności”.

W ciągu następnych 10 tygodni AMB powinna wyznaczyć audytora i przeprowadzić ocenę prania pieniędzy. Musi zaprojektować, udokumentować i wdrożyć systemy i mechanizmy kontrolne, aby spełnić wymagania klientów, monitorować transakcje i ulepszać wymogi dotyczące należytej staranności wobec klientów.

AMB powinna dokonać przeglądu swoich szkoleń uświadamiających skupiających się na „beneficjentach rzeczywistych i wybitnych osobach politycznych” oraz dokonać przeglądu swoich obowiązków dotyczących zgłaszania podejrzanych transakcji, transakcji początkowych i instrukcji dotyczących międzynarodowych przelewów pieniężnych.

AMB Bank współpracuje z AUSTRAC w programie AML-CTF co najmniej od 2019 roku. W oświadczeniu dyrektor generalny AMB, Darlene Matsky Wood, powiedział, że bank ściśle współpracuje z regulatorem od momentu przystąpienia do banku w marcu 2020 r.

„Chociaż nie ma to bezpośredniego wpływu na naszych członków, systemy, które musimy wdrożyć i na których musimy składać sprawozdania, są zaprojektowane tak, aby zapewnić kontynuację tej sytuacji” – powiedziała pani Mattiske-Wood.

AUSTRAC ogłosił plany zwiększenia swojego zaangażowania z podmiotami członkowskimi pod koniec ubiegłego roku po ugodie wysokiego szczebla z Westpac o wartości 1,3 miliarda dolarów po tym, jak regulator wykrył 20 milionów naruszeń ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML-CTF).

W ubiegłym tygodniu Urząd Regulacji ds. Wywiadu Finansowego wydał nowe wytyczne dla podmiotów członkowskich na temat tego, czego spodziewałyby się w SSR, które muszą złożyć. AUSTRAC poprosił banki o podniesienie ich gry i poinstruował je, aby je ukończyły Łatwy angielski.

READ  Woolworths wznowi przetwarzanie mięsa w rzeźni Teys Australia w Narakurti

Ostrzeżenie dla banków, kasyn i firm bukmacherskich nastąpiło po serii nalotów w Sydney pod koniec kwietnia, w których wzięło udział 150 policji federalnej i agencji partnerskich. Zajęto około 10 milionów dolarów w gotówce, samochodach i kryptowalutach.

Historia AMB sięga 1959 roku, kiedy to powstała jako kooperacja marynarki wojennej. Połączył się z Army Defence Credit Union (NSW) i został przemianowany na Australian Defence Credit Union (ACDU) w 1983 roku i jest stowarzyszeniem autoryzowanym depozytariuszem regulowanym przez APRA.

W 2015 roku ACDU stał się bankiem konsorcjalnym i zmienił nazwę na AMB, starając się przyciągnąć szersze grono klientów. Przegląd wspólnej bankowości przeprowadzony w 2019 r. Przez AUSTRAC wykazał, że ogólne ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu było „umiarkowane”.

Jednak uczestniczące banki wykazały „wysoki” poziom słabości wynikający z „umiarkowanego poziomu klientów wysokiego ryzyka”, którzy od czasu do czasu mieli „niejasne źródło finansowania wielu transakcji”.

Na dzień 30 czerwca 2020 roku Australijski Bank Wojskowy miał depozyt w wysokości 1,2 miliarda dolarów. Posiada aktywa o wartości 1,5 miliarda dolarów, w tym portfel pożyczek o wartości 1,2 miliarda dolarów. W 2020 roku odnotowała 40-procentowy spadek zysku netto do 2,47 mln USD z 4,15 mln USD.