Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski przemysł drobiowy stoi w obliczu letniego spadku podaży i przewiduje wzrost popytu

Niedobór mięsa drobiowego nadal dotyka niektórych detalistów, ale pojawiają się oznaki poprawy sytuacji.

Nando’s i Aldi Woolworth zostali złapani w coś, co Joan Selence z Australian Chicken Farmers Council (ACGC) określiła jako potencjalny „sezonowy” spadek dostaw kurczaków w styczniu.

Rzecznik Woolworths powiedział, że sieć supermarketów zauważyła „brak dostępności świeżego kurczaka na całym rynku”.

„Jednak nasze dostawy poprawiały się w ostatnich tygodniach” – powiedział rzecznik.

„Nadal dostarczamy naszym klientom świeżego kurczaka w sklepie i ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów”.

ABC rozumie, że Aldi również borykało się z wyzwaniami związanymi z zaopatrzeniem w całej branży drobiarskiej, ale ciężko pracowało, aby utrzymać zapasy dla klientów.

Grillowane kawałki kurczaka na BBQ.
Kurczak jest niedrogi i zwykle odporny na wahania cen.(Flickr: Mike)

Notatka na stronie internetowej Nando wyjaśnia, że ​​południowoafrykańska sieć fast foodów z pikantnym kurczakiem „zauważyła pewne subtelne zakłócenia w naszym łańcuchu dostaw”.

„Oznacza to, że niektóre z twoich ulubionych pozycji mogą być niedostępne, a niektóre restauracje mogą nie być otwarte tak często, jak byśmy tego chcieli” – czytamy na stronie.

Wysoki popyt na mięso z kurczaka

Jednak rzeczniczka Australijskiej Federacji Mięsa Kurczaka powiedziała, że ​​ACMF „nie jest świadomy żadnych szerszych problemów z zaopatrzeniem w branży”, ale „od czasu do czasu mogą wystąpić lokalne zakłócenia w dostawach lub obszary wysokiego popytu konsumentów i są odpowiednio zarządzane przez uczestników handlu” .

Często występował „bardzo niewielki spadek” produkcji kurczaków w okresie letnim, ponieważ upały mogą ograniczać nieśność i powolny wzrost drobiu, powiedziała Joan Selence, pełniąca obowiązki dyrektora naczelnego ACGC.