Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Austria wprowadzi zakaz koronawirusa dla nieszczepionych osób w wieku co najmniej 12 lat

Około 65 procent ludności Austrii zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, jednemu z Niższe stawki w Unii Europejskiej Gdzie liczba przypadków rośnie. Zgodnie z ogłoszonymi w niedzielę środkami, osoby niezaszczepiające się są proszone o pozostanie w domu, z wyjątkiem kilku ograniczonych powodów od poniedziałku (czasu lokalnego); Bazy będą monitorowane przez funkcjonariuszy, którzy będą przeprowadzać wyrywkowe kontrole wychodzących.

Plan zamknięcia uzgodniony we wrześniu wzywał nieszczepionych Austriaków do nakazu pozostania w domu, gdy pacjenci z COVID-19 zajmą 30 procent łóżek intensywnej opieki. Osoby niezaszczepione są już wykluczone z miejsc rozrywki, restauracji, fryzjerów i innych części życia publicznego w Austrii.

Austriacki kanclerz Alexander Schallenberg ogłosił wprowadzenie środków blokujących dla osób nieszczepionych. (GT)

Schallenberg powiedział dziennikarzom w piątek, że rząd powinien dać „zielone światło” na ten ruch w ten weekend. „Cel jest jasny: w niedzielę chcemy dać zielone światło ogólnokrajowej blokadzie dla osób nieszczepionych” – powiedział Schallenberg na konferencji prasowej w Innsbrucku.

Wcześniej określił wskaźnik szczepień w tym kraju jako „żenująco niski”. Jego ostrzeżenie nadeszło, gdy przez środkową Europę przetoczyła się fala infekcji Covid-19. Reuters donosi, że trzytygodniowa częściowa blokada została ogłoszona w Holandii w piątek wieczorem, ponieważ urzędnicy ds. zdrowia odnotowali szybki wzrost liczby przypadków.

Jego ostrzeżenie nadeszło, gdy przez środkową Europę przetoczyła się fala infekcji Covid-19. Reuters donosi, że trzytygodniowa częściowa blokada została ogłoszona w Holandii w piątek wieczorem, ponieważ urzędnicy ds. zdrowia odnotowali szybki wzrost liczby przypadków.

Nieszczepionym Austriakom nakazano pozostać w domu, z wyjątkiem kilku ograniczonych powodów, zgodnie z nowymi przepisami. (GT)

Norwegia ogłosiła również nowe środki w piątek, ponieważ mieszkańcy stolicy Niemiec, Berlina, przygotowują się do nałożenia nowych ograniczeń w poniedziałek.

Wskaźniki szczepień różnią się w całej Europie, ale stale spadają w kierunku wschodnim kontynentu.

Drugi tydzień z rzędu Europa była jedynym regionem na świecie, w którym liczba przypadków i zgonów odnotowała wzrost w tygodniowym raporcie globalnym WHO.

9. Chile

Najbardziej zaszczepiony kraj na ziemi

Aktualizacja informuje, że między 1 a 7 listopada liczba nowych przypadków wzrosła o 1 procent tygodniowo i zgłoszono nieco ponad 3,1 miliona nowych przypadków. Region odnotował również 10-procentowy wzrost liczby nowych zgonów w ciągu ostatniego tygodnia.

READ  Most ze sznurka: Peruwiańczycy wplatają 500-letniego Inka z powrotem na miejsce | Peru