Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania nad szczepionkami prowadzone przez University of Queensland zwalczają guzowatą chorobę skóry – Wiadomości University of Queensland

Badania nad szczepionkami prowadzone przez University of Queensland zwalczają guzowatą chorobę skóry – Wiadomości University of Queensland

Naukowcy z University of Queensland pracują nad opracowaniem szczepionki na bazie białka, która ma chronić australijski przemysł wołowy przed LSD.

Współpraca między University of Queensland Queensland Alliance for Agriculture and Food Innovation (QAAFI) oraz Departament Rolnictwa i Rybołówstwa (DAF) dążą do opracowania jednodawkowej szczepionki przeciwko wysoce zaraźliwej chorobie wirusowej, która powoduje guzki skórne, świerzb i wzdęcia u bydła i bawołów.

Australia jest obecnie wolna od LSD i Profesor Tim Mahoney z QAAFI centrum nauki o zwierzętach Powiedział, że epidemia miałaby tragiczne konsekwencje gospodarcze dla dobrostanu zwierząt.

Profesor Mahoney powiedział: „Prawdopodobnie jest bardziej niebezpieczna dla Australii niż pryszczyca (FMD), ponieważ rozprzestrzenia się ją przez owady i kleszcze, a wiatry nośne mogą wiać na brzeg w dowolnym miejscu wzdłuż północnego wybrzeża”.

„W ciągu ostatnich kilku lat LSD rozprzestrzeniło się przez Chiny, Wietnam, Tajlandię i Malezję, aby zaledwie kilka miesięcy temu dotrzeć do północnoindonezyjskiej wyspy Sumatra.

„Naszym celem jest opracowanie szczepionki, którą można zastosować w przypadku wybuchu epidemii Pomaga powstrzymać wirusa Unikaj potrzeby uboju zwierząt gospodarskich.

„Obecne szczepionki LSD to żywe zmodyfikowane szczepionki, które wiążą się z ryzykiem, w tym potencjalnym powrotem do patogennej formy wirusa i odrzuceniem zaszczepionych zwierząt przez międzynarodowych partnerów handlowych”.

Zespół profesora Mahoney ma nadzieję, że do końca tego roku będzie gotowa do testów wstępna szczepionka białkowa.

Będzie ona oparta na pojedynczej dawce szczepionki przeciwko kleszczom bydlęcym opracowanej kilka lat temu przez QAAFI we współpracy z Swinburne University of Technology oraz przy wsparciu CRC Polymer i rządu Queensland.

Szczepionki białkowe są bezpieczne i skuteczne w zwalczaniu chorób i są ogólnie akceptowane przez importerów zwierząt gospodarskich i produktów wołowych.

„Podobnie jak obecne szczepienia przeciwko COVID-19, nie ma pojedynczej dawki szczepionki mRNA, a tam, gdzie tłum i pogoda są złożone, techniki dawek wielokrotnych dla zwierząt gospodarskich nie są przyjazne dla użytkownika” – powiedział profesor Mahoney.

READ  Dlaczego przeszacowuje się zawartość węgla w glebie?

„Istnieje również trudność w rozróżnieniu zwierząt zakażonych i zaszczepionych, dlatego opracowaliśmy nowy antygen, który naszym zdaniem wywoła odpowiedź immunologiczną tylko u zaszczepionych zwierząt.

„Może to przyspieszyć powrót do wolnego od choroby stanu krążenia po wybuchu epidemii”.

Tymczasem naukowcy DAF, kierowani przez dr Beth Fowler, pracują nad diagnostyką terenową, podobną do testów COVID-19 RAT, aby umożliwić organom bezpieczeństwa biologicznego jak najszybsze rozpoczęcie metod kontroli w przypadku wykrycia epidemii.

„Nie ma prostych, przenośnych testów na farmie ani narzędzi do szybkiej diagnostyki LSD” – powiedział dr Fowler.

Media: profesor Tim Mahoney, [email protected], +61 (0) 7 3346 6505, +61 (0) 412150129; Komunikacja QAAFI, Natalie MacGregor, [email protected]+61 (0) 409135651.