Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania wskazują, że AirPods Pro firmy Apple mogą być używane jako niedrogi aparat słuchowy

Badania wskazują, że AirPods Pro firmy Apple mogą być używane jako niedrogi aparat słuchowy

Według tajwańskich naukowców w niektórych sytuacjach słuchawki AirPods Pro firmy Apple mogą być używane jako alternatywa dla droższych aparatów słuchowych.

Dla mnie Badanie opublikowane w czasopiśmie iScience, naukowcy z Taipei General Veterans’ Hospital na Tajwanie zbadali, czy AirPods 2 i AirPods Pro firmy Apple mogą być używane jako osobiste produkty wzmacniające dźwięk (PSAP). PSAP to konsumenckie produkty do noszenia, które zostały zaprojektowane w celu wzmocnienia dźwięku dla użytkowników. Chociaż PSAP nie są regulowanymi produktami medycznymi zatwierdzonymi do leczenia utraty słuchu, są nimi Oferuje tańszą i skuteczniejszą alternatywę dla aparatów słuchowych.

W tym celu porównali te dwa komercyjne urządzenia z dwoma aparatami słuchowymi w dwóch przedziałach cenowych. W porównaniu z AirPods Pro i Airpods 2, których cena wyniosła odpowiednio 249 i 129 dolarów, aparaty słuchowe użyte w badaniu kosztowały po 1500 i 10 000 dolarów.

Następnie naukowcy przetestowali te cztery urządzenia z 21 uczestnikami badania, którzy mieli lekki lub umiarkowany ubytek słuchu. Uczestnicy zostali poproszeni o założenie urządzeń i wysłuchanie krótkich zdań czytanych przez badaczy. Następnie uczestnicy musieli powtórzyć wypowiedzi dosłownie.

Naukowcy odkryli, że wydajność AirPods Pro była podobna do podstawowych aparatów słuchowych w cichym otoczeniu, podczas gdy była gorsza od aparatów słuchowych klasy premium. AirPods 2 wypadły najgorzej ze wszystkich czterech, ale noszący je uczestnicy nadal słyszeli wyraźniej niż bez nich.

Podczas testów w hałaśliwym otoczeniu słuchawki AirPods Pro wykazywały działanie podobne do aparatów słuchowych klasy premium, gdy hałas dobiegał z dowolnej strony uczestnika. Ale kiedy hałas był przed uczestnikami, oba modele AirPods nie pomogły uczestnikom lepiej słyszeć.

„Te bezprzewodowe słuchawki nie są oczywiście idealne, ale będą dobrym punktem wyjścia dla wielu pacjentów, którzy nie mają dostępu do profesjonalnych aparatów słuchowych. Zauważą oni wzrost jakości życia nawet ze słuchawkami” – powiedział Yin Fuqing, odpowiedni autor badania, w oświadczeniu. to jest”.

READ  Czy Dragonite pojawi się w Pokemon Unite?

Według Chenga aparaty słuchowe są piętnowane społecznie i wielu pacjentów niechętnie je nosi z obawy, że będą wyglądać staro. The jabłko AirPods Pro prawdopodobnie będą również bardziej dostępną alternatywą dla tych pacjentów.