Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie podkreśla wyzwania związane ze snem pielęgniarek podczas pandemii – Clinical Daily News

Nowe badanie pokazuje, że pielęgniarki straciły dużo snu podczas pandemii COVID-19, a ich problemy ze snem są ściśle powiązane z nowymi problemami ze zdrowiem psychicznym, które mogą wpływać na samopoczucie. Badacze stwierdzili, że odkrycia ujawniają możliwości lepszego wsparcia pracowników służby zdrowia.

Naukowcy przebadali 629 pielęgniarek pracujących w placówkach opieki zdrowotnej w 19 stanach. Przeprowadzili również wywiady z 34 pielęgniarkami między czerwcem a sierpniem 2020 r. Uczestnicy zostali zapytani o ich doświadczenia z pracy podczas pierwszych sześciu miesięcy pandemii.

Ponad połowa uczestników zgłosiła trudności ze snem w tym okresie, a 55% stwierdziło, że doświadczyło bezsenności. Ponadto 22% zgłosiło wyższe wskaźniki depresji, a 52% zgłosiło lęk. Trudności ze snem przyczyniały się w niektórych przypadkach do złego stanu zdrowia psychicznego, aw innych były konsekwencją złego stanu zdrowia psychicznego, pisze główna autorka, dr Amy Wittkowski Stempfel, RN z Rory Myers College of Nursing na Uniwersytecie Nowojorskim.

„Pielęgniarki już teraz są narażone na wyższe wskaźniki depresji i nieodpowiedniego snu niż inne zawody, ze względu na stres związany z opieką nad pacjentem i charakter pracy zmianowej” – powiedziała. „Wydaje się, że pandemia zaostrzyła te problemy kosztem dobrego samopoczucia pielęgniarek”.

Naukowcy stwierdzili, że odkrycia mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego – wraz z innymi stresorami epidemiologicznymi, takimi jak braki personelu, braki sprzętu i zgony pacjentów – niektóre pielęgniarki odchodzą teraz z pracy.

„Wiemy, że wystarczająca ilość snu zwiększa odporność psychiczną i emocjonalną, podczas gdy niewystarczająca ilość snu przygotowuje mózg na negatywne myślenie i wrażliwość emocjonalną” – powiedział Witkosky-Stampville.

Lepsze wsparcie dla wyczerpanych pracowników

Aby lepiej wspierać tych pracowników, twierdzą autorzy, pracodawcy muszą zająć się stresem w pracy i innymi czynnikami wpływającymi na sen.

„Oprócz zapewnienia, że ​​pielęgniarki mają zasoby, takie jak personel, łóżka i sprzęt ochrony osobistej, aby skutecznie wykonywać swoją pracę, pracodawcy mogą oferować szkolenie w zakresie radzenia sobie ze stresem i skierować osoby w potrzebie do specjalistów ds. zdrowia psychicznego” – napisali.

READ  Porady dotyczące ogrodu przydomowego: jak oszukać zimę

Niezbędne jest również zwrócenie uwagi na planowanie i zapobieganie nadmiernym nadgodzinom i szybkim zmianom między dniem a nocą, aby zapewnić pielęgniarkom czas wolny od pracy. Powiedzieli, że elastyczne warunki pracy również mogą być korzystne.

„Nasze odkrycia pomagają nam lepiej zrozumieć trudności, z jakimi borykają się pielęgniarki… ale także ujawniają możliwości szpitalom i innym pracodawcom w zakresie wspierania tej kluczowej siły roboczej” — powiedział Witkoski Stimpfel.

pełne wyniki Opublikowany w Dziennik Medycyny Pracy i Środowiska.