Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie potwierdza dalsze stosowanie modelu międzybłoniaka IASLC

Badanie potwierdza dalsze stosowanie modelu międzybłoniaka IASLC

[Singapore, 10:05 a.m. SGT–September 12, 2023] – Jak wynika z niezależnej analizy zaprezentowanej dzisiaj na konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem Płuca (IASLC) 2023, model opracowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Rakiem Płuca w 2009 r. w celu poprawy oceny stopnia zaawansowania przypadków międzybłoniaka w Singapurze.

Międzybłoniak opłucnej jest rzadkim, ale agresywnym nowotworem powodowanym głównie przez narażenie na azbest i stwarza złożone wyzwania w zakresie skutecznej oceny stopnia zaawansowania i diagnozy. W 2009 r. IASLC podjęła ważny krok, ustanawiając międzynarodową bazę danych międzybłoniaka opłucnej, której celem jest zwiększenie dokładności oceny stopnia zaawansowania choroby. Następnie w 2014 roku analiza danych z lat 1995–2009 doprowadziła do identyfikacji uzupełniających się czynników prognostycznych. W bieżącym badaniu starano się zweryfikować i wzmocnić te modele przy użyciu nowych danych klinicznych.

W badaniu zaprezentowanym przez dr Andreę Wolfe z Icahn School of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku oceniano dane pacjentów wprowadzonych do bazy danych w latach 2009–2019, tworząc kohortę walidacyjną składającą się z 1733 osób. W badaniu wprowadzono do analizy dodatkowe zmienne, porównując modele na podstawie wskaźnika Harrella C. Ocenie poddano dwa odrębne modele: jeden uwzględniający cechy kliniczno-patologiczne i leczenie (model stopnia zaawansowania patologii), drugi obejmujący parametry dostępne podczas wizyty u pacjenta (przedstawiający pierwotne Model).

Zbiór danych szkoleniowych, który obejmował 3101 pacjentów, ujawnił istotny optymalny punkt odcięcia dla mezoteliny przy 6,7 nmol/l przy użyciu metody log-run. Analiza jednoczynnikowa podkreśliła anemię i wysoki poziom mezoteliny jako czynniki predykcyjne słabego przeżycia.

„Nasze badanie podkreśla ogromny postęp, jaki poczyniono w zakresie oceny stopnia zaawansowania międzybłoniaka opłucnej” – powiedziała dr Wolf. „Poprzez ulepszanie i walidację modeli diagnostycznych zwiększamy naszą zdolność do projektowania strategii leczenia i poprawy wyników leczenia pacjentów”. „Ciągłe wysiłki mające na celu gromadzenie i analizowanie danych doprowadzą do lepszej diagnostyki i zindywidualizowanej opieki nad pacjentem”.

READ  Leczenie zaniedbań przestrzennych oparte na zanurzeniu

O IASLC:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Rakiem Płuca (IASLC) jest jedyną światową organizacją zajmującą się wyłącznie badaniami nad rakiem płuc i innymi nowotworami klatki piersiowej. Założone w 1974 roku Towarzystwo obejmuje 10 000 specjalistów od raka płuc wszystkich specjalności w ponad 100 krajach, tworzących globalną sieć współpracującą w celu zwalczania raka płuc i klatki piersiowej na całym świecie. Towarzystwo publikuje także czasopismo Journal of Thoracic Oncology, podstawową publikację edukacyjną i informacyjną dotyczącą zagadnień związanych z zapobieganiem, wykrywaniem, diagnozowaniem i leczeniem wszystkich złośliwych nowotworów klatki piersiowej. Odwiedzać http://www.iaslc.org

/publiczne wydanie. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk ani stron korporacyjnych, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów i są tutaj przedstawione w całości.