Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie skuteczności sztucznej inteligencji w dermatologii w zależności od odcieni skóry

Badanie skuteczności sztucznej inteligencji w dermatologii w zależności od odcieni skóry

Oprogramowanie sztucznej inteligencji (AI) zyskało ostatnio dużą popularność w dermatologii do oceny, diagnozowania i leczenia chorób skóry. Jak stwierdzono w International Journal of Dermatologybadacze przeanalizowali niedawno wszystkie opublikowane badania z ostatnich 10 lat, oceniające obecne programy sztucznej inteligencji stosowane do celów dermatologicznych, ujawniając znaczące wady w przypadku stosowania na kolorową skórę (SOC).

Naukowcy zidentyfikowali kilka wyzwań związanych z zastosowaniem tej technologii do SOC, które wynikają głównie z braku reprezentacji SOC w zbiorach danych oraz problemów związanych z jakością obrazu i standaryzacją. Wyniki wskazują, że obecne programy sztucznej inteligencji nieuchronnie prowadzą do gorszych wyników w identyfikacji zmian skórnych w SOC. Ponadto tylko 30% programów zidentyfikowanych w tej analizie posiadało szczegółowe dane dotyczące SOC.

„Pomysł na ten projekt badawczy zrodził się z założenia przez główną autorkę Rebeccę Florent South Jersey Skin Talk, organizacji zaangażowanej w edukację innych na temat chorób skóry, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które dotykają ludzi kolorowych. Zainspirowany głębokim brakiem obrazów przedstawiających skóra koloru „Color” Rebecca badała rolę sztucznej inteligencji w dermatologii, a zwłaszcza jej wpływ na zaspokajanie potrzeb różnych typów skóry.

Adres URL podczas publikowania: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/ijd.17076

Dodatkowe informacje

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowiska korporacyjnego ani stron, a wszystkie poglądy, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autorów. Zobacz całość tutaj.

READ  Podobieństwa w miejscu rozszczepienia Furin w SARS-CoV-2 i koronawirusie gryzoni sugerują wspólnego żywiciela dzikiej przyrody.