Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie wykazało wzrost wykorzystania skanów TK klatki piersiowej i brzucha w przypadkach zaburzeń erekcji związanych z urazami od 2011 do 2018 roku

Badanie wykazało wzrost wykorzystania skanów TK klatki piersiowej i brzucha w przypadkach zaburzeń erekcji związanych z urazami od 2011 do 2018 roku

Według ARRS American Journal of Oncology (AJR), od 2011 do 2018 r. zwiększono krajowe wykorzystanie skanów TK klatki piersiowej i brzucha na oddziałach ratunkowych pourazowych (ED) u pacjentów ubezpieczonych komercyjnie — w szczególności w przypadku jednorazowych skanów TK klatki piersiowej i miednicy oraz w przypadku drobnych urazów.

Biorąc pod uwagę obawy związane z wyższymi kosztami i przypadkowymi odkryciami, uzasadnione są dalsze badania w celu zbadania potencjalnych korzyści z jednorazowego tomografii komputerowej klatki piersiowej i miednicy u pacjentów z drobnymi urazami, a także strategii poprawy dopasowania kolejności”.


Nenad F. Slastkar, MBBS, mgr zdrowia publicznego, starszy autor, Wydział Nauk Radiologicznych i Obrazowania w Szkole Medycznej Uniwersytetu Emory

Korzystając z krajowych informacji o roszczeniach uzyskanych z bazy danych transakcji IBM MarketScan, zespół dr Salastkara zidentyfikował przypadki ED związane z urazami w plikach MarketScan 2011-2018. Spotkania z zaburzeniami erekcji były oceniane na podstawie oceny nasilenia (mniejsze, pośrednie, duże) za pomocą kodów ICD i oceniane pod kątem tomografii komputerowej klatki piersiowej, tomografii komputerowej jamy brzusznej i tomografii komputerowej klatki piersiowej.

Ostatecznie, u pacjentów ubezpieczonych komercyjnie, stosowanie w kraju jednorazowego tomografii komputerowej klatki piersiowej i miednicy na każde 1000 przypadków zaburzeń erekcji związanych z urazami wzrosło z 3,4 w 2011 r. do 9,8 w 2018 r. (skorygowane wskaźniki zachorowalności, 1,16 rocznie). Ponadto wskaźniki wzrosły z 1,1 do 4,6 (1,18) w przypadku lekkich urazów, z 6,4 do 16,4 (1,16) w przypadku średnich urazów oraz z 99,6 do 179,9 (1,08) w przypadku poważnych urazów.

Ponieważ w ich retrospektywnym badaniu wykorzystano krajowe dane dotyczące roszczeń od pacjentów ubezpieczonych komercyjnie; Wykluczając większość osób, które kwalifikują się do Medicare lub Medicaid, przy całkowitym wyłączeniu nieubezpieczonych — „wyników nie można uogólniać na tę populację”, autorzy niniejszego AJR Artykuł ostrzegał.