Wygląda na to, że marzenie się spełniło, gdyby 140 miliardów dolarów nagle wpadło na twoje konto bankowe.
Ale większość z nich czułaby się nieswojo na myśl o dołączeniu do superbogatych świata i wolałaby zamiast tego ułamek tej liczby.
Badanie wykazało, że tylko 14 procent chciałoby dołączyć do potentata Tesli Elona Muska – wartego 281 miliardów dolarów – i założyciela Amazona Jeffa Bezosa (181 miliardów dolarów).
Psychologowie zapytali prawie 8 000 osób w 33 krajach, ile chcieliby mieć pieniędzy w swoim „idealnie idealnym życiu”.
W ponad czterech na pięć krajów okazało się, że ludzie zadowoliliby się 14 milionami dolarów, podczas gdy mogli wybrać najwyżej 140 miliardów dolarów.
W Wielkiej Brytanii nieco ponad jedna czwarta osób stwierdziła, że byłaby zadowolona z 1,4 miliona dolarów, podczas gdy jedna trzecia wybrała 14,1 miliona dolarów.
Badanie zostało przeprowadzone przez ekspertów z uniwersytetów w Bath i Exeter.
Dr Paul Payne z University of Bath powiedział: „Chociaż 14,1 miliona dolarów może wydawać się dużo pieniędzy, warto pamiętać, że jest to dożywotnia nieruchomość, a nieruchomość w Londynie może kosztować ponad 1,8 miliona dolarów.
„Pokazuje, że ludzie nie tylko chcą najwięcej, co mogą, i mogą zdać sobie sprawę, że ich szczęście można osiągnąć bez zostania miliarderem”.
Spośród 187 osób, co piąty chciał więcej niż 1 miliard dolarów.
Niektórzy być może zamierzali przekazać pieniądze na cele charytatywne, ale większość stwierdziła, że zamierza wydać je na siebie, rodzinę i przyjaciół.
Badanie wykazało, że ci, którzy chcą ogromnych fortun, są zwykle młodsi i mieszkają w miastach. Przywiązywali również większą wagę do sukcesu, siły i niezależności.
„Odkrycie, że idealne życie większości ludzi jest w rzeczywistości umiarkowane, może ułatwić ludziom zachowanie się w sposób, który jest bardziej zgodny z tym, co czyni ich naprawdę szczęśliwymi” – powiedział dr Payne.
Badanie składało się z dwóch kwestionariuszy dotyczących tego, jak bardzo ludzie chcieli wygrać na loterii.
Pierwsze badanie przeprowadzone w dziesięciu krajach wykazało, że ludzie w Stanach Zjednoczonych chcieli najwięcej pieniędzy, a prawie jedna trzecia wybrała 140 miliardów dolarów.
Ludzie w Chinach byli mniej chętni, a tylko osiem procent pragnie takiej ilości.
Drugie badanie, które obejmowało większą próbę, wykazało, że 39 procent ludzi w Indonezji chce najwięcej pieniędzy, w porównaniu z zaledwie 11 procentami w Rosji.
Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Nature Sustainability.
„Certyfikowany fanatyk jedzenia. Ekstremalny guru internetu. Gracz. Zły pijak. Ninja zombie. Rozwiązuje problemy. Nieskrępowany miłośnik alkoholu.”
More Stories
Turystka z Nowej Zelandii została brutalnie zamordowana na oczach męża w Newport Beach
Zespół Bidena wpada w ciemną spiralę
Wyspy Salomona zostaną zmodernizowane lotnisko Sigi w celu poprawy połączeń lotniczych